Dnes vyšlo 15 článků

Drony budou ve Rwandě roznášet krev a léky

Zapomeňte na Amazon a jejich drony, co roznáší zásilky. To je sice moc pěkné, ale ve Rwandě jim vymysleli lepší využití. Letos v létě budou zachraňovat životy. Budou totiž urgentně dodávat krev a léky.

Společnost jménem Zipline International tenhle nápad představila o víkendu v San Franciscu. Desetikilové drony začnou vypouštět v červenci. Údajně by měli doletět až 120 km, navigováni budou pomocí GPS.

zipline

Drony unesou náklad o váze až 1,6 kg. V cíli jej prostě spustí dolů, bude mít totiž padák. Společnost tvrdí, že když dron poletí 30 minut, nebude potřeba krev ani chladit. Náklady jsou podobné, jako kdyby se s dodávkou léků vydal někdo na motorce (upřímně, nejsme si jistí, jaké mají ve Rwandě motorky), ale je to daleko spolehlivější způsob a ušetří se lidská síla.

„Zbavíme se rozbitých ledniček a nedostatku silnic,“ dodává další plusy Keenan Wyrobek ze Zipline.

Na začátku července by ve Rwandě měla vyrůst dvě centra vybavená 10 – 15 drony. Ti budou létat mezi 21 různými klinikami po celé zemi. Pokud se nápad osvědčí, měl by být rozšířen do dalších států. Záměrně se však začíná tam, kde je vzdušný prostor relativně prázdný.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru