Drony budou poskytovat internet, ve vzduchu se udrží roky

Drony budou poskytovat internet, ve vzduchu se udrží roky

Internet se stal rozhodujícím komunikačním nástrojem pro celý svět. Nyní portugalská společnost Quarkson přichází s novinkou. Plánuje totiž využít bezpilotní drony k poskytování internetu po celém světě.

Portugalská společnost Quarkson plánuje využít bezpilotních dronů k poskytování internetu do málo přístupných míst na celém světě. Program Quarkson’s SkyOrbiter je velice podobný projektu Loon společnosti Google, který také usiluje o poskytování internetu v odlehlých místech. Zatímco Google chce k poskytování internetu použít horkovzdušné balony, Quarkson plánuje využít bezpilotních flotil.

quarkson-skyorbiter-3

Společnost Quarkson chce poskytovat internet pomocí těchto dronů

Flotila SkyOrbiter se skládá ze šesti různých modelů určených do nízké nadmořské výšky (3500m) a třech výškových modelů. Základní model prvního typu označený jako LA25 by měl mít dolet 42 000 km. Všechny ostatní modely určené do nižších výšek mají dolet 150 000 km a ve vzduchu se udrží až 7 týdnů.

quarkson-skyorbiter-2Drony budou využívány i pro další účely, jako např. letecké snímkování

Drony do nižších nadmořských výšek budou poháněny fosilními palivy. Oproti tomu výškové drony budou využívat energie ze solárních panelů přidělaných na křídlech a dalších částech těla a udrží se tak ve vzduchu několik let.

Drony SkyOrbiter budou kromě poskytování internetu využívány i pro další účely, a to např. k leteckému snímkování,pro bezpečnostní a vojenské aplikace nebo monitorování životního prostředí.

Quarkson je nyní v procesu získávání financí na další vývoj a řešení problémů týkající se testování.

zdroj:gizmag

 

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru