Dronem pašoval zakázané látky do věznic

Ve Velké Británii pilot drona skončil za mřížemi, protože pašoval ilegální látky. Daniel Kelly byl odsouzen k 14 měsícům odnětí svobody, protože používal kvadrokoptéru k pašování psychoaktivních látek a tabáků do vězení.

Podle soudních spisů odsouzený přepravoval zásilky 20. dubna v Kentu, 23. a 24. dubna v Hertfordshire a 25. dubna v Kentu. Dokonce měl několik neúspěšných pokusů v Londýně. Daniel Kelly nastříkal přístroj černou barvu, aby byl v noci nenápadný, a světla přelepil páskou. Chtěl se vyhnout tomu, aby věznice nedetekovala ilegální let.

dron

Pašeráci využívají drony běžně. Zdroj: Engadget

Ačkoliv se jedná o první trest svého druhu ve Velké Británii, použití dronů pašeráky není nic výjimečného. Například v roce 2015 bylo zaznamenáno hned 33 podobných případů ve světě. Převážely se USB klíče, mobilní telefony, drogy a další.

Zdroj: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru