DroneDefender je puška na drony

Americká vláda vyvíjí nové lasery, jejichž cílem je sestřelit a roztříštit létající drony na obloze. Nicméně v určitých oblastech není možné tuto technologii využít. V takovém případě přichází na řadu puška DroneDefender, která je pod záštitou společnosti Battelle. 

Pod názvem DroneDefender se skrývá účinná zbraň, která zneškodní drony, aniž by došlo k jejich fyzickému poškození. Pracuje s elektromagnetickou energií. Nespornou výhodou je, že pušku DroneDefender je možné použít v oblastech, kde je střelba laserem nemožná. Jedná se například o frekventovaná místa, kde by klasické sestřelení dronů mohlo vyvolat paniku.

Screen+Shot+2015-10-14+at+3.28.00+PM

DroneDefender je antidronová zbraň.

„Pomůže nám na mnoha místech, ať už se jedná o trávník před Bílým domem, na základnách či velvyslanectvích zahraničí. Nachází uplatnění ve věznicích a školách,“ prozradil ve vyhlášení Alex Morrow, technický ředitel projektu.

Po stisknutí spouště zařízení vyšle elektromagnetickou energii, která je naladěná na nejvyužívanější frekvenci GPS a ISM modulů. Snadno zneškodní dron, aniž by došlo k ohrožení okolí. Zneškodnění se projeví tak, že dron nebude od operátora přijímat žádné příkazy. Dron se poté vrátí na místo startu, nebo se bude jen tak vznášet, případně klesat a přistávat. DroneDefender má dosah „střelby“ 400 metrů.

Váha pušky DroneDefender je 5 kilogramů a používá se snadno. Jakmile zapnete pušku, dokáže vyslat elektromagnetickou energii již od 0,1 sekundy. Fungování se odhaduje na pět hodin v kuse. Zařízení se svým vzhledem podobá klasické zbrani.

Společnost Battelle Inovations vyvinula moderní pušku na drony s využitím vlastního know-how, které pojímá vojenské a technologické aplikace. DroneDefender by měl být v prodeji v roce 2016 a cílovou skupinou jsou federální agentury, které již nyní mají o tuto antidronovou zbraň zájem. DroneDefender bude dostupný vládním složkám v USA a zámoří.

Zdroj / Foto: Popsci

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru