Dron se v Mosambiku srazil s dopravním letadlem

Titulky novin po celém světě zaplnily zprávy, že se tryskové dopravní letadlo nad Mosambikem, v jihovýchodní Africe, srazilo s dronem. Srážka způsobila značné škody, naštěstí se nic vážnějšího nestalo.

Boeing 737-700 letecké společnosti Linhas Aereas de Mocambique letěl z hlavního města země Maputo do provinčního města Tete. Když už byl skoro v cíli, srazil se s dronem. Posádka i cestující slyšeli velkou ránu, kterou považovali za střet s ptákem.

boeing

Drona vlastně nikdo neviděl

Jenže kontrola podle poškození letadla odhalila, že se jednalo o drona. Dosud není známé, kdo jej pilotoval či jaký typ drona to vůbec byl. Na zbytek linky bylo vysláno náhradní letadlo a to poškozené bylo posláno na opravu.

boeing2

Situace ovšem znovu rozvířila vody ohledně bezpečnosti ve vzdušném prostoru. Komunita kolem dronů by prý měla být lépe vzdělávána a úřady pro civilní letectví by měly být přísnější.

Zdroj: Aviation Herald

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru