Dnes vyšlo 15 článků

Dron Flike vás přepraví do práce

Ještě před deseti lety se o dronech nemluvilo, nicméně dnes jsou velmi skloňovaným tématem. V Maďarsku výzkumný tým z Bay Zoltan Nonprofit Ltd navrhl prototyp trikoptéry, kterým by se v budoucnosti mohli lidé přepravovat.

6degrees4every1-880x495

Flike je ovládaný člověkem

Na první pohled neobyčejný motocykl, nicméně při detailnějším prohlížení zjistíte, že Flike disponuje třemi vrtulemi kolem sedadla pilota. Vrtule jsou schopny vznést stroj o hmotnosti 210 kg do vzduchu. Palubní počítač se zase stará u vyrovnávání a stabilizování stroje v případě prudkých pohybů.

Neničí životní prostředí

Ekologický stroj neničí životní prostředí, neboť využívá pouze elektrické energie. Na třech ramenech se nachází celkem šest koaxiálně rozmístěných motorů. K ovládání slouží dva joystiky a lithium-polymerové baterie slibují půlhodinový let.

21-880x380

Jedná se o ekonomický stroj s nulovými emisemi

Doposud není jisté, zda se Flike dostane do sériové výroby. Také není zřejmé, kdo by mohl daný stroj ovládat, zda by bylo nutné nějaké osvědčení či „řidičský průkaz“. Po šestiměsíčním vývoji však Flike poprvé vzlétl a zjevně úspěšně.

Zdroj / Foto: Modern Notion / What is Flike

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru