Droga dnešní doby: Sociální média škodí našemu zdraví

Droga dnešní doby: Sociální média škodí našemu zdraví

Dle infografiky zveřejněné na blogu Fix.com jsou sociální média zdraví škodlivá. Celých 50 % uživatelů sociálních médií si uvědomuje fakt, že časté vysedávání u sociálních sítí jako je Facebook nebo Twitter má negativní vliv na kvalitu jejich života, ale přesto u virtuálního žrouta času prosedí třeba i celý den. Není to zvláštní?

Internetový blog Fix.com zveřejnil infografiku, která udává, že sociální média škodí našemu zdraví. Dospělí lidé stráví u elektronické komunikace (SMS, email, komunikace na sociálních sítích atd.) v průměru 23 hodin týdně.

Studie Salfordské univerzity přitom ukázala, že celá polovina uživatelů sociálních sítí si je moc dobře vědoma nástrah sociálních sítí a negativního vlivu na kvalitu jejich života.

Dají se sociální média považovat za nejčastěji užívanou drogu dnešní doby? Toť otázka názoru. Přesto, je dobré na své zdraví myslet. Vyvarujte se negativního vlivu na vaše zdraví a zkuste si projít pár kvalitních článků, které vás provedou světem zdravého životního stylu.

Infografika zveřejněná na Fix.com:

1

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru