Dnes vyšlo 15 článků

Dříve si děti hračky kupovaly, dnes je mohou prodávat

Dříve si děti hračky kupovaly, dnes je mohou prodávat

Pamatujete doby, kdy si děti kupovaly hračky? Já ano. Další generace to však už pamatovat tolik nebudou. Dnešní svět bok po boku s vývojem dnešní technologie a tak i myšlení lidí nabízí neuvěřitelně mnoho možností. Jednou z nich je i možnost hračky lehce prodávat ve vlastním internetovém obchodě. Vše je velice jednoduché a provozovat internetový obchod může dnes skoro každý. Co je k tomu potřeba a jak se to dá udělat? Nad tím se zamyslíme v tomto článku zaměřeném jen na internetové obchody.

Jak jsem již napsal. Technologie jde dopředu a s tím i myšlení lidí jako jedinců. Mnoho z nás pomalu mění klasické kamenné obchody za internetové eshopy a tím pádem internetových obchodů vzniká stále více a více. Není divu ani fakt, že internetový obchod dnes může dělat skoro každý. Můžeme se setkat i s obchodem, který veden mladý člověk studující střední školu. Je sám, ale mám svůj obchod. Jak to ale dělá?

Základní myšlenkou je otázka “Jak prodávat?“, “Co prodávat?” a “Za kolik to prodávat?“. To jsou jedny ze základních ekonomických otázek při vytváření vlastního živobytí. Řekněme si, že budeme prodávat počítačové hry. Je samozřejmé, že je sami vyrábět nebudeme. Stejně jako bychom měli obchod s hračkami a dalším. Domluvíme se tedy s nějakým větším dodavatelem. Ten nás začne zásobovat. Konec konců nepotřebujeme sklad, nic. Stačí nám půda, kolna, cokoliv, kde se mohou hry skladovat. Jedním brkem se nám tedy povedlo vyřešit otázku další a tou je “Kde vezmeme zboží?“.

Abychom mohli konečně rozjet svůj eshop, potřebujeme nějaké webové stránky. K tomu nám poslouží menší umělecký um a vytvoříme si je sami. Pokud však neovládáme programování webových stránek, využijeme některého z na internetu dostupného materiálu. Tím je například veleznámý poskytovatel Simplia.cz nebo například EasyShop, či třeba NovyShop.cz. Ti nám pronajmou systém pro náš vlastní eshop. Máme vyřešenou další otázku “Kde budu prodávat?“.

Je zbytečné rozebírat zásadní fakt a tím je legálnost našeho počínání. Je nutný živnostenský list a další oprávnění. Není totiž vyloučeno ani nebezpečí návštěvy někoho z krajů Živnostenského úřadu, Finančáku a dalších. Pokud si však zajistíme dostatečné oprávnění a vyřídíme veškeré ty papíry, můžeme se chlubit svým vlastním eshopem. Dále nás čekají problémy se zařízením a organizací. Jak a kdy chceme zboží rozesílat, objednávky a časem možná i zaměstnance. Musíme provést reklamu, zlepšit své pozice ve vyhledávačích a tím přilákat nové zákazníky. To vše je otázkou času.

O Vánocích zažívají eshopy největší bum. Lidé nakupují jako zběsilí a snaží se utratit co nejvíce. Tím pádem objednávají a objednávají. Stejně jako po celý rok je nutné si uvědomit, že tvorba eshopu není chvilková záležitost, ale poměrně pracná a časově náročná činnost, které je nutné se věnovat. Nechceme-li nad tím trávit dny a nechceme-li vyřizovat objednávky, telefonáty a další, eshop raději dělat ani nebudeme.

Komentáře

Nahoru