Dřevěné domy na klíč

Zelené dřevěné domy na klíč nabízí kromě mimořádné energetické úspornosti i další výhody. Na stavbu takového domu můžete využít i levnější pozemky a terén, který je normálně nevhodný pro klasickou zástavbu (svahy, kopce). Navíc zelené domy jsou díky dokonalé zvukové izolovanosti vhodné i jako bydlení v blízkosti rušných cest, letišť, jelikož do jejich nitra nepronikne tolik nepříjemný hluk.

Jsou taktéž odolné proti živelným katastrofám (požár, krupobití, větrná smršť). A stejně tak jsou dřevěné montované domy dobře odolné vůči selhání veřejné infrastruktury (i při dlouhodobém výpadku dodávky energie v zimě lze teplotu v domě snadno udržet nad +20°C a tedy nejenom, že ušetříte za energie, ale podobné nenadálé události vás již nijak nezaskočí).

Většina lidí si myslí, že dřevěné rodinné domy mohou sloužit jenom jako chaty a rekreační či zahradní domky, ale to samozřejmě není pravda. Zelené domy mohou sloužit jako plnohodnotné bydlení pro rodiny s dětmi a splňují veškeré požadavky, které jsou kladeny na moderní bydlení. Jediný rozdíl mezi klasickým domům z cihel je právě to, že jsou dřevěné zelené domy vyrobeny z přírodního materiálu.

Díky němu jsou však dřevěné domy na klíč energeticky méně náročné. U většiny zelených domů se taktéž kontroluje pomocí termokamery, zda nedochází někde k úniku tepla.

Samozřejmě i dřevěné montované domy chráněné zemí musí splňovat stavební normy, stejně tak i v nich musí být dobře vidět (tedy musí být vyřešena otázka osvětlení v interiéru domu). Jinak by takový dům ani nemohl dostat žádné stavební povolení od stavebního úřadu. Součástí všech těchto domů je samozřejmě také nezbytné sociální zařízení (koupelna, toaleta). K osvětlení všech prostor se pak využívají u zelených domů světelné tubusy a obecně materiály, u kterých nehrozí riziko požáru. Světlo z tubusů, které se takto dostane do bytu, je pro tyto prostory zcela dostatečné a tak se nemusíte bát toho, že budete v domě bloudit po tmě.

Samozřejmě i u zelených domů platí, že si buď můžete vybrat jedno univerzální řešení a nebo si necháte váš nový dům navrhnout a sestavit na míru. I tak vás ale nové bydlení vyjde na zlomek ceny, než kterou byste dali za klasický dům. Určitě vás také potěší, že i na tyto dřevěné rodinné domy můžete čerpat hypotéku. To potěší zejména ty, kteří by nedosáhli na hypotéku ke stavbě klasického rodinného domku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru