Dressibly: startup, který odrazuje společnost od nakupování fast fashion

Dressibly: startup, který odrazuje společnost od nakupování fast fashion

Znáte stratup Dressibly? Hlavní myšlenkou startupu je najít balanc mezi fast fashion a slow fashion. V poslední době probíhá velký boom v šíření rozumného nakupování. Lidé začaly přemýšlet, co nakupují. Není jim lhostejný původ zboží, ani jeho složení. Záleží na tom, jak dlouho vydrží. Nicméně uvědomělé nákupy nám kazí obrovské slevy, promo kódy a Black Friday. Startup Dressibly podporuje „uvědomělé“ nakupování. 

Dressibly se skládá z dvou rozličných směrů. Paradoxně je to eshop, který ovšem prodává udržitelnou a ekologickou módu. Na druhé straně pořádá přednášky, které principiálně odrazují od nákupů rychlé módy. Fast fashion se vyznačuje ne příliš kvalitním zpracováním, snaží se neustále jít s dobou a vymýšlet nové trendy kousky, které však oblečete jen výjimečně. Disponuje sezónní módou a zakládá si na nízkých cenách. V neposlední řadě produkuje nadměrné množství oblečení, které má neblahý dopad na životní prostředí. Vyrábí ho lidé za minimální mzdu někdy v podmínkách, které odporují Listině základních práv a svobod. Móda je celosvětově rozšířená a podporuje ji velké množství fashion influencerů.

DSC04618-19-2048x1365-2

Proti tomu se rodí fenomén slow fashion, který je založen na klasických basic kouscích, které budou v módě dlouhou dobu a lze je s čímkoliv kombinovat. „Čím více se o fast fashion zajímáte, tím více rovin problémů objevíte. Když jsme před třemi lety začínali, na trhu mnoho důsledných obchodů s udržitelným oblečením nebylo. Poučeni dobrými zkušenostmi s prvními prodeji jsme se tedy rozhodli místní trh edukovat. Lidé se nás ptají, co dělat se svým existujícím šatníkem – to je špatná otázka. Mají ho hlavně co nejvíce využít a dále nerozšiřovat, pokud to není třeba,“ říká Matěj Pokorný.

Za založením Dressibly stojí mladí lidí, kteří se seznámili při studiu VŠE – Matěj Pokorný, Jiří Blažek, Július Bartók a Jakub Treček. Věděli, že chtějí podnikat, ale hledali ten správný směr, který jim bude dávat smysl. Nakonec ho našli v udržitelné módě a nyní se snaží změnit konzumní smýšlení společnosti. O startupu jistě ještě mnoho uslyšíme.

Zdroj, foto: dressily.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru