Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Dražebníci nabízejí nemovitosti za poloviční ceny

Dražebníci nabízejí nemovitosti za poloviční ceny

Chcete bydlet ve vlastním, ale chybí prostředky? Vydražte dům za polovic. Obliba dražeb roste, kupce nemovitostí láká bezkonkurenční cena. Koupě domu či bytu je životním krokem, k němuž se každoročně odhodlají tisíce Čechů. Většina z nich přitom ani netuší, že lukrativní nabídky nemovitostí lze hledat i jinak než přes realitní kanceláře či inzerci. Zajímavou příležitost, jak koupit vlastní byt, dům či pozemek hluboko pod tržní cenou, představují dražby. Dražební společnosti dnes nabízejí nemovitosti po celé republice a jejich nákup lze uskutečnit jednoduše během několika minut či dokonce online.

Do nedobrovolné dražby pravidelně míří stovky staveb či pozemků, jejichž majitelé nejsou nadále schopni řešit svoji finanční situaci, například nesplácejí hypotéku.

„Dříve se dražily hlavně velké nemovitosti jako výrobní haly či továrny, ale v současnosti míří do dražeb stále více rodinných či bytových domů a rozšiřuje se tak nabídka pro širokou veřejnost,“ uvedl Jaroslav Hradil ze společnosti Prokonzulta, která je jednou z největších dražebních společností v České republice. A s rozšiřující se nabídkou znatelně stoupá i obliba dražeb. „Lidé se už začínají učit, že v dražbě lze pořídit vlastní bydlení za opravdu bezkonkurenční cenu. Zájemců o drobnější nemovitosti tak stále přibývá,“ potvrdil Hradil.

Při první dražbě je vyvolávací cena nemovitosti stanovena na dvě třetiny ceny odhadní. Pokud je však první dražba neúspěšná, vyvolávací cena klesne na pouhou polovinu ceny dle znaleckého posudku. Dům, jehož cena je stanovena na tři miliony korun, a s asistencí realitní kanceláře by jeho koupě vyšla ještě o poznání dráž, tak lze pořídit už za pouhý milion a půl.

„Nicméně i v případech, kdy je o nemovitost zájem a je potřeba se o ni poprat s ostatními zájemci, nezaplatí konečný kupec většinou víc než 80% její odhadní ceny,“ ujistil Hradil s tím, že nejmenší konkurence a tudíž i nejvyšší šance pořídit nemovitost za zlomek skutečné ceny je mimo velká města.

Dražby nemovitostí již dávno nepředstavují nějakou „podpultovou“ nabídku, k níž se lze dostat jen díky vlivným konexím. Další a další nabídky jsou denně zveřejňovány na internetových stránkách dražebníků. Desítky bytů, rodinných domů, průmyslových staveb i pozemků nabízí na svém webu například společnost Prokonzulta: https://www.prokonzulta.cz/drazby/nemovite-veci.

Dražit se pak dá i elektronicky, přímo z pohodlí domova. On-line dražby lze uskutečnit zde: https://www.online-drazby.cz/aukce.

Kontakt:

Pavel Mikulenka

tel. 775 712 719

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru