Drasphone – koncept kompaktního skládacího smartphonu

Uživatelům již dnešní obrazovky smartphonů nestačí. A proto se výrobci snaží poskytnout zákazníkům co největší smartphony. Nový koncept smartphonu Drasphone proto nabízí kompaktní telefon s co největší obrazovkou. Otázkou je, zda některý výrobce bude mít odvahu takové smartphony vyrábět :-)

Dnes už uživatelům klasické velikosti obrazovek jejich smartphonů nestačí. A proto se výrobci dnes nesnaží vyrábět malé smartphony, ale právě naopak, je tu snaha o co největší obrazovku. Jistě si vzpomínáte na oblíbená „véčka“. Drasphone se právě zde nechal inspirovat a vznikl koncept skládacího smartphonu s flexibilním displejem.

Drasphone-concept-phone-flexible-display-1-490x350

Drasphone – kompaktní skládací smartphone

Kompaktnost

Smartphoneje ohybný a je možné jej složit až na třetinovou velikost. Velkou výhodou je nejen velmi pěkný design ale i kompaktnost. Po složení by totiž neměl být větší než švýcarský skládací nůž. Pokud ale budete potřebovat celou obrazovku, stačí smartphone rozložit a můžete začít pracovat. Obrazovka po rozložení je 5-6 palců velká.

Drasphone-concept-phone-flexible-display-7

Drashphone je možné složit až na třetinovou velikost

Ohybný displej

Smartphone má kovové tělo a displej je navržený tak, že je ohybný, ale zároveň je schopen snímat sílu tlaku a reagovat tak na příkazy. Na rozdíl od iPhonu má Drasphone dotykové senzory až za displejem, čímž by si vysloužil prvenství, pokud se ho některý z výrobců rozhodne vyrábět.

Zdroj/foto: androidcommunity

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru