DPD testuje novou dodávku BattSwap s elektrickým pohonem

DPD testuje novou dodávku BattSwap s elektrickým pohonem

Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, zahájila pilotní provoz elektrické bezemisní dodávky BattSwap BIG CARGO. Jde o první krok navazující na dohodu mezi DPD a společností BattSwap, která má vést k postupnému inovování vozového parku. Právě zaváděním dopravních prostředků s alternativním pohonem DPD pokračuje v naplňování cíle minimalizovat svou uhlíkovou stopu.

Testovaný elektromobil je postavený na podvozku celosvětově osvědčené a oblíbené dodávky. Disponuje tak plnohodnotným úložným prostorem o 15 m3. Má dojezd až 150 km a jeho výsadou je možnost bleskové výměny baterie, která zabere pod 1 minutu času. Vozidlo se tak nemusí dlouze nabíjet, ale stačí mu vyměnit baterii a může pokračovat v cestě.

„Snižování emisní stopy je jednou z priorit naší činnosti, proto se zaměřujeme nejen na optimalizaci tras a doručování v rámci 1 hodinového okna, aby nedocházelo k nadměrným nájezdům dodávek, ale také na podporu dodávek s alternativními pohony, tedy i elektromobily. Všechny emise, které přeci jen vznikají naší činností, kompenzujeme investicemi do projektů na podporu životního prostředí. Díky tomu můžeme nabídnout zákazníkovi CO2 neutrální přepravu bez příplatků navíc,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

DPD Foto 2

„BattSwap uvádí unikátní produkt pro logistické firmy, který je nejen 100% ekologický, ale také ekonomický se skvělým poměrem cena/výkon a rychlou návratností,“ uvádí Radek Janků, ředitel společnosti BattSwap.

DPDgroup, pod níž tuzemské DPD spadá, se ve své strategii Driving Change v roce 2016 zavázala ke snížení uhlíkových emisí plynoucích ze své činnosti o 10 % do roku 2020. Kromě vozidel s alternativním pohonem a optimalizace tras si k naplnění tohoto cíle dopomáhá i častějším nasazováním pěších kurýrů a cyklistů.

O BattSwap

BattSwap je ryze česká technologická firma s globální působností a pobočkou v Silicon Valley. Nabízí komerčním flotilám 100% bezemisní vozidlo s dojezdem až 200km a plnohodnotným nákladovým prostorem a unikátním poměrem cena/výkon. Minulý rok byla zařazena mezi TOP 10 automotive start-upů.

Zdroj, text/foto: dpd.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru