Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: DPD snížila své emise více než o desetinu

DPD snížila své emise více než o desetinu

Společnost DPDgroup, přední přepravce v České republice i v Evropě, minulý rok snížila svou uhlíkovou stopu o dalších 1,6 %, a to i přesto, že rozvezla o desetinu více zásilek. V porovnání s rokem 2013 společnost DPD loni vypustila o 11,2 % méně emisí. Do roku 2020 má v plánu je snížit ještě o nejméně dalších 8,4 %. 

DPD se daří emise omezovat zejména díky zavádění elektromobilů a dalších ekologických dopravních prostředků. Jen v minulém roce uvedla do provozu 2000 vozidel vyhovujících emisním standardům Euro 6.

Další cestou jsou inovativní produkty a efektivnější doručovací služby. Jednou z takových je například služba DPD Private, která se zakládá na aktivní komunikaci s adresátem, který si může sám určit, kdy balík převezme. Emise CO2 také snižuje aktuálně se rozšiřující síť Pickup míst, tedy poboček, kde je možné si zásilku vyzvednout. Tato oblíbená metoda přebírání zásilek v blízkosti bydliště nebo zaměstnání vede k razantnímu omezování emisí, smogu, ale i hluku ve městech.

„V posledních letech sledujeme stále se zvětšující zájem o ekologii v přepravních službách. Lidem už nestačí pouze ekologický produkt, ale záleží jim i na způsobu, jak se k nim dostane. V DPD se jim snažíme vycházet vstříc a světu dokázat, že i přepravní společnost může mít minimální negativní dopad na životní prostředí,” říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

DPD se ke snížení své uhlíkové stopy zavázala v roce 2016 ve své strategii Driving Change. Od té doby bedlivě měří své emise a inovuje svou činnost a vozový park tak, aby v roce 2020 vypouštěla nejméně o 10 % oxidu uhličitého méně. Od minulého roku je také aktivním členem iniciativy Global Compact se záštitou Organizace spojených národů, jejímž cílem je zlepšovat praktiky firem v oblasti lidských práv, práce a životního prostředí.

 Zdroj, text/foto: dpd.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru