Dnes vyšlo 1 článků

Dovolená v bývalém koncentračním táboře? Už brzy to může být realita

Mamula je malý neobydlený ostrůvek u vjezdu do zátoky Boky Kotorské, kde byla v době Rakousko-Uherska postavena pevnost, která byla za 2. světové války přeměněna v koncentrační tábor, ve kterém byli týráni a mučení političtí zajatci. Později se tento ostrov stal historickým monumentem a oblíbenou turistickou atrakcí. Nově se z tohoto místa má stát luxusní letovisko za 15 milionů eur.

Tento projekt schválil minulý týden místní parlament a to i přes všechny protesty a řadu negativních reakcí. Realizace by se měla ujmout švýcarská společnost Orascom a celý projekt by měl investory vyjít na 15 milionů eur, což je v přepočtu cca 405,3 milionu korun a přinést 200 nových pracovních míst.

Nové přímořské středisko u Černé Hory by mělo kromě hotelu s 23 pokoji zahrnovat také 2 restaurace, lázně, plážový klub a přístav pro jachty. 

mamula-island-design-2-799x470

ostrov Mamula

Investoři a vláda vzhledem k negativním reakcím a veškerým protestům přislíbila, že projekt bude plně ctít historickou důležitost ostrova po celou dobu pronájmu. Co konkrétně si tedy pod tímto „ctěním“ můžeme představit jde jen těžko odhadnout, obzvláště v tom případě, když developer podle žurnálu Tol údajně slibuje „party atmosféru“. Přesné informace ohledně začátku a dokončení stavby zatím nejsou známy.

Zdroj: Refresher

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru