Videoválka Korejců: ASAFKLSJGLSUKDFSAGAS DENDDI!?

Ne, zatím jsme se opravdu nezbláznili. Zato tahle partička korejských hráčů Doty 2, téměř ano. Podívejte se, jakým způsobem prožívají Korejci hraní a už pro vás nebude záhadou, proč jich tolik zkolabovalo třeba u prvního dílu Starcraftu. Asiaté zkrátka hrají srdcem i duší! A právě o tom je dnešní video.

DotA

A u čeho ti Korejci tak šílejí? Je to pokračování jedné z nejhranějších online her – Defense of the Ancients (DotA), která zapustila své kořeny, jako uživatelská mapa (mód) pro Warcraft III, která tehdy ovládla 90% datového toku Battle.netu (síť na které Blizzard provozuje své hry) a definovala tak nový žánr MOBA – Multiplayer Online Battle Arena.

Je tomu necelé 2 měsíce, co byl oficiálně spuštěn druhý díl – Dota 2. I ten si velmi rychle získal přízeň hráčské komunity a stal se tak jednou z nejhranějších her na STEAMu. K tomu zřejmě přispívá obecná oblíbenost MOBA her v posledních letech, ale také fakt, že Dota 2 je kompletně zdarma! Stačí pouhý STEAM účet.

https://img.objevit.cz/Dota2_screen.jpg

The International

Herní akce, výstavy, ale i turnaje už dnes nejsou žádnou velkou raritou. DotA 2 získala tak silnou hráčskou základnu, že si mohla dovolit uspořádat turnaj hned po měsíci oficiálního spuštění, a to rovnou mezinárodní!

The International proběhnul začátkem srpna v americkém Washingtonu a poměřit své síly přijeli skutečně hráči z celého světa. Jednalo se tak o velkou gamingovou akci. A právě z této akce pochází i dnešní videozáznam, který vás určitě přesvědčí o tom, že finále bylo vskutku divoké…

DotA není jediná

Je však zcela jistě první. Na její úspěšnosti se však inspirovaly tituly, jako League of Legends nebo Heroes of Newerth a připravují se další…

 

Student, recenzent, filozof a skladatel. Tvrdí, že člověk by si měl každý den rozšiřovat své obzory a neustále uplatňovat kritické myšlení. Stál u zrodu projektu Svatantra a ve volném čase se věnuje také komponování hudby. Má rád přírodu, moudré lidi, metafyziku a je fascinován neznámem. V současné době přispívá na několik webů a píše především o přírodě a počítačových hrách.

Komentáře

Nahoru