Dnes vyšlo 15 článků

Dostat dnes software zadarmo a legálně? Ale ano, i to je možné!

Dostat dnes software zadarmo a legálně? Ale ano, i to je možné!

Ceny softwaru se v dnešní době pohybují leckdy i opravdu vysoko, a proto si uživatel koupí většinou jen program, který si sám odzkoušel. K tomu slouží trial a demo verze, ty ale někdy neobsahují vše, co plná verze softwaru, a navíc jsou často časově omezeny. Systém Giveaway of the day nabízí příležitost jak uživatelům, tak i vývojářům, kteří chtějí svůj produkt rozšířit mezi lidi.

Každých 24 hodin nový program zdarma

Každých 24 hodin je vybrán jeden program, který si uživatel může zdarma stáhnout. Tento program není nijak omezen, a uživatel ho může v plném rozsahu používat i po uplynutí 24 hodin.

Nakonec je to výhodné pro obě strany, uživatel si může software vyzkoušet dle libosti a v případě zájmu si program koupit, čímž získá technickou podporu a možnost updatování programu. Vývojář může být také spokojen, protože rozšířil podvědomí o svém programu mezi potenciální příští zákazníky.

Jak se tohoto projektu zúčastnit?

Je to poměrně jednoduché, stačí navštívit stránku www.giveawayoftheday.com, podívat se, co je dnes zdarma ke stažení, a pokud máte zájem, tak si program prostě stáhnete. Po stažení je ho třeba aktivovat přiloženým miniprogramem a poté už stačí vše jen nainstalovat a využívat, jak dlouho jen chcete.

Původní cena programu, který je zdarma ke stažení.

Ochrana před zneužitím 

Před stáhnutím programu musíte odsouhlasit podmínky, které mají za úkol hlavně chránit vývojáře před pirátstvím. Například je přísně zakázáno využívat stažený program ke komerčním účelům, aby nebyl poškozen autor. Tento systém funguje bez problému už čtyři roky a má velkou fanouškovskou základnu. Jako příklad si můžeme vzít včerejší program Registry Defragmentation. Pokud se podíváte na oficiální stránky vývojářské firmy, zjistíte, že si můžete stáhnout trial verzi, která vám za pár dní vyprší. Nicméně, když si tento program stáhnete ze stránek Giveaway, máte ho na neomezeně dlouhou dobu. A pokud vám nevadí, že budete bez technické podpory a updatů, nemusíte si ho ani kupovat. Za zmínku ještě stojí stránky Game Giveaway of the day, které fungují na stejném principu, akorát místo programů jsou vybírány hry. Bohužel se tam neobjevují hry každý den, ale v nepravidelných intervalech.

Komentáře

Nahoru