Dospívající si vytváří Twitter účty, aby si mohli psát komplimenty

Dospívající si vytváří Twitter účty, aby si mohli psát komplimenty

Pokud jste viděli příspěvek na Twitteru, který hlásal „Jak získat 500 následovníků ve dvou hodinách,“ pravděpodobně jste o tom ani nepřemýšleli a brali jste to jako prázdný slib. Ale mohli jste se mýlit.

Jeden kluk z Utahu si vytvořil anonymní účet na Twitteru a psal komplimenty přátelům svých přátel. Během pár hodin upoutalo 801 příspěvků téměř 500 lidí. A další den se objevilo 5 nových účtů používajících variaci toho stejného jména a začali dělat to samé.

Nechtějí být sami

„Prostě nechci, aby se lidé cítili, že jsou sami,“ odpověděla dívka ve věku 15 let. Používá sociální sítě už nějakou dobu a ty se tak staly nedílnou součástí jejího života.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemoci je sebevražda třetí nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí ve věku mezi 10 a 24 lety. Ze 4600 dětí, které takto každoročně zemřou, jsou 81% chlapci a 19% dívky. Někteří z nich se k tomuto činu rozhodnou právě proto, že si připadají osamělí.

Nicméně jsme určitě všichni slyšeli také o negativních účincích sociálních sítí jako je kyberšikana. Ano, ale výzkum ukazuje jejich především pozitivní efekt.

Studie přece nelže

Ve studii, do které se zapojilo 600 australských dospívajících, zjistilo Kooperativní výzkumné středisko pro mladé lidi, technologie a dobré životní podmínky, že sociálními sítěmi jako je Facebook nebo Twitter je podpořem smysl pro komunitu a sounáležitost. Sociální sítě mají potenciál k podpoře odolnosti, která pomáhá mladým lidem úspěšně se adaptovat na změny a stresující události.

Online komplimenty mohou druhým pomáhat a ve stejnou chvíli se můžete cítit dobře vlastně oba – vy můžete být rádi za dobrý skutek. Nadace náhodných dobrých skutků doporučuje dávat aspoň pět komplimentů denně. Klíčem k úspěchu je prý také upřímnost.

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru