Dopřejte svému notebooku trocha vláhy

Dopřejte svému notebooku trocha vláhy

Napadlo nás Vám i doporučit nějaký kus hardwaru a tak jsem sepsal článek o chladiči pro notebook. Možná se Vám článek bude líbit a bude užitečný, možná budete chtít další, možná ne. Určitě někdo z Vás – našich čtenářů – podobné doplňky svých notebooků zná a možná i používá. Tento článek bych rád věnoval těm, co je neznají a jejich notebook se jim stále zahřívá.

Můj tip se bude možná hodit i těm, co ještě přemýšlí nad nějakým dárkem k  narozeninám, či svátku nějakého svého příbuzného pracujícího na notebooku každým dnem. Hodí se to jak pro IT podnikatele, až po mladé hráče počítačových her. Mluvím o chladiči určeném pro laptopy povětšinou stojící na stole, ale určitě se tato věcička dá využít i pro cestování.

Pokud bych měl prstem jasně ukázat na stejný produkt, který mám já, doporučil bych Zalman NC-2000. Objednal jsem si jej od společnost Czech Computer a i Vy si jej můžete zakoupit zde za přibližně 1000 Kč. Produkt je velice šikovný, slouží jako podstavec pro Váš notebook. Napojí se přes USB kabel a pomocí jednoduchého ovládání po pravé straně si můžete korigovat sílu chlazení (větráčky). USB port naleznete na pravé i levé straně. Což tedy znamená, že Vám jeden zbude na připojení dalších USB věciček, jako například flashky, mobilu, mp3 přehrávače a dalšího a dalšího.

Podstavec je lehce nakloněný, což Vám pomůže k příjemnějšímu ovládání klávesnice (nebo mě to alespoň vyhovuje více). Pokud nad tím tak přemýšlím, Vás notebook bude nakloněný o malinko více, než klasické samostatné klávesnice ke stolnímu PC. Nakonec je dobré doplnit materiál. Podstavec je z hliníku, otáčky větráku se dokáží otočit až 1100 za minutu a co se týče hlasitosti, skoro je neslyším.

Firmu CZC.cz mohu vřele doporučit. Již několikrát jsem od nich čerpal zboží a vždy došlo do tří dnů. To je dle mě velice krásné a lichotivé. Navíc i cena byla vždy přijatelná. Díky jejich podstavci se mi nyní notebook zahřívá méně a myslím si, že se mu celkově ulevilo 🙂

Snad Vám tento první článek psaný na tomto podstavci pomůže a pokud bude mít úspěch, napíšu další o dalším hardwaru.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru