Tisková zpráva: Dopřejte si adrenalinové zážitky s odolným modelem PowerShot D30 a kapesním fotoaparátem PowerShot S200

Canon rozšiřuje své produktové portfolio fotoaparátů PowerShot o dva nové modely. Značka přichází s odolným a vodotěsným modelem PowerShot D30 a novinkou PowerShot S200 z uznávané série PowerShot S.

 

První z představených modelů ocení zejména příznivci adrenalinových zážitků. PowerShot D30 umožňuje fotit a natáčet pod vodou v bezkonkurenční hloubce až 25 metrů. Výsledné snímky pořízené i v takto špatně osvětleném prostředí vynikají špičkovou kvalitou obrazu i pozoruhodně přirozeným podáním barev. Fotoaparát PowerShot S200 navazuje na vynikající pověst série PowerShot S a přináší výbornou obrazovou kvalitu a snadno použitelné manuální ovládání. To vše v kompaktním těle ideálním do kapsy a navíc s řadou tvůrčích funkcí pro všechny, kteří se chtějí ve svém fotografickém umění posunout o kus dál.

 

Ohromující výsledky díky vynikající obrazové kvalitě

Pomyslným srdcem obou fotoaparátů je systém Canon HS, tedy opravdu výkonné jádro, které v sobě spojuje vysoce citlivý senzor a obrazový procesor DIGIC. Díky tomuto spojení umožňují uváděné fotoaparáty vytvářet snímky s vynikající kvalitou obrazu i za špatných světelných podmínek. Fotoaparát PowerShot D30 disponuje snímačem CMOS s rozlišením 12,1 miliónů pixelů, širokoúhlým objektivem s ohniskovou vzdáleností 28 mm a 5násobným optickým zoomem. Krásy moře tak můžete zachytit ve velmi jemných detailech. Druhá z uváděných novinek, model S200, využívá snímač CCD s rozlišením 10,1 miliónů pixelů a ultra širokoúhlý objektiv se světelností f/2,0. Díky těmto vlastnostem poskytuje PowerShot S200 dostatečnou flexibilitu pro tvůrčí focení a natáčení i v náročných situacích.

Součástí obou fotoaparátů je také optický stabilizátor obrazu, díky kterému budou vaše snímky výjimečně ostré. Využít můžete i inteligentní IS technologii, která podle konkrétní scény a nastavení automaticky vybírá nejvhodnější režim stabilizace.

 

Užijte si každé další dobrodružství s modelem PowerShot D30

Odolný fotoaparát PowerShot D30 je navržený tak, aby odolal nepříznivým podmínkám, které panují ve větších hloubkách. Z pohledu maximální hloubky ponoru je tento nový model s hodnotou až 25 metrů celosvětově nejlepším kompaktem. Navíc vás nikdy nezklame, je totiž odolný nárazům při pádu z výšky až dvou metrů, mrazům do -10 °C i mnohdy všudypřítomnému prachu. Díky těmto vlastnostem je PowerShot D30 ideálním fotoaparátem jak pro dokumentování zimních výprav na sněhu a dobrodružství při zdolávání skal, tak i podvodních průzkumů. Odolná novinka je navíc tak lehká a tenká, že ji kdykoli můžete přibalit do svého batohu a kdekoliv tak být připraveni fotit a natáčet nádherné scenérie.

 

Univerzální fotoaparát PowerShot D30 je ideálním společníkem také pro život na moři, realistické snímky můžete pořídit například při podvodním fotografování. Rychlé přizpůsobení okolním podmínkám ihned po ponoření umožňuje jak speciální režim pro focení pod vodou, tak i snadný přístup k uživatelské konfiguraci vyvážení bílé. Vaše snímky tak mohou být vždy v přirozených barvách bez ohledu na to, zda zkoumáte dosud neobjevenou jeskyni nebo zářivý život korálového útesu.

 

Filmy o nevšedních okamžicích

Jak u fotoaparátu PowerShot D30, tak i u PowerShot S200 můžete využívat speciální tlačítko Movie Record, kterým přístroje přepínáte mezi režimem fotografování a natáčení filmů. Tuto možnost oceníte zejména v situacích, kdy si nechcete nechat ujít ani vteřinu toho, co se kolem vás odehrává. Vysoce účinná stabilizace obrazu, kterou zajišťuje inteligentní IS technologie také při nahrávání filmů, umožňuje vytvářet ostrý a stabilní záznam adrenalinových akcí – včetně jízdy na horském kole či lyžování.

 

Vyjádřete tvůrčí myšlenky konečky prstů

Aby bylo fotografování tak snadné, jak jen může být, jsou oba uváděné modely vybavené technologií Canon Smart Auto, která automaticky zvolí nejlepší možné nastavení dle konkrétní zaznamenávané scény. Vy se o nic nestaráte a automatika si za vás vybere ze 32 předdefinovaných variant. Během focení můžete také experimentovat a najít si svůj osobitý styl. Mimo jiné díky možnosti nastavení citlivosti ISO pomocí známého ovládacího kroužku objektivu, který je typickým ovládacím prvkem pro sérii PowerShot S. A pokud vyžadujete maximální kontrolu nad focením nebo natáčením, můžete v prakticky libovolné situaci používat plně ruční ovládání.

 

Perfektní kompozice nemusí být spojená pouze se statickou scénou. Díky velkému displeji můžete snadno ovlivnit, co přesně na snímku bude i v těch případech, kdy jste přímo ve středu dění. Fotoaparát PowerShot D30 se může pochlubit jasným a živým displejem PureColor II LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a 460 000 body, který navíc podporuje režim Sunlight LCD. Pomocí tohoto režimu můžete ihned kontrolovat vaše snímky i na oslnivém slunečním světle. Displej PureColor II G modelu PowerShot S200 je krytý vrstvou tvrzeného skla, díky které je displej odolnější a lépe čitelný.

 

Sledujte sami sebe a příběhy sdílejte

Oba nové modely vám umožňují sledování vašich cest i sdílení výsledných fotografií. Díky integrované Wi-Fi konektivitě fotoaparátu PowerShot S200 můžete vaše oblíbené snímky nejen sdílet na sociálních sítích, ale také je pohodlně zálohovat do cloudu, například na Flickr nebo GoogleDrive.

 

Uváděné fotoaparáty umožňují každý snímek opatřit informacemi o vaší poloze při focení či natáčení. Model PowerShot D30 pro zaznamenávání geografických informací využívá speciální GPS jednotku, model PowerShot S200 podporuje funkci GPS přes mobilní telefon. Se svými přáteli a rodinou tedy můžete snadno a rychle sdílet informace o nově prozkoumaných lokalitách – jak pomocí specializovaného software Map Utility, tak i služby Google Earth. Využívat jej můžete i pro vytváření přesného záznamu o vaší cestě automaticky během focení každého vašeho nového objevu.

 

Klíčové vlastnosti PowerShot D30:

 • Odolný kompaktní fotoaparát
 • Vodotěsný až od hloubky 25 metrů
 • Systém HS s 12,1 milóny pixelů
 • Funkce pro focení pod vodou
 • Objektiv s ohniskovou vzdáleností 28 mm a 5násobným optickým zoomem
 • Technologie inteligentního IS
 • GPS
 • Displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) LCD s režimem Sunlight
 • Filmy Full HD
 • Technologie Smart Auto (32 scén)
 • Filmové režimy Movie Digest a Super Slow Motion

 

Klíčové vlastnosti PowerShot S200:

 • Světlený objektiv f/2
 • Systém HS s obrazovým procesorem DIGIC 5
 • Ultra širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 24 mm
 • 5násobným zoom a technologie inteligentního IS
 • Vysoce kvalitní obrázky s 10,1 milióny pixelů
 • Ovládací kroužek objektivu a ruční režimy
 • Připojení a sdílení pomocí Wi-Fi
 • Displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) PureColor II G LCD
 • Technologie Smart Auto a filmy HD
 • Režim živého náhledu a kreativní filtry

 

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

 

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

 

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.

 

Komunikaci s médii zajišťuje:                                            Canon kontakt pro komunikaci:

 

Michaela Zábranská                                                            Radka Palánová

AC&C Public Relations, s.r.o                                             Canon CZ, s.r.o.

m: +420 736 751 162                                                          t: +420 225 280 390

e: canon@accpr.cz, michaela.zabranska@accpr.cz         e: radka.palanova@canon.cz

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru