Dnes vyšlo 15 článků

Dopravní hřiště za miliardy. U Stříbra vznikne Accolade Polygon pro auta bez řidiče

Dopravní hřiště za miliardy. U Stříbra vznikne Accolade Polygon pro auta bez řidiče

V České republice bude vybudován Accolade Polygon, který bude vyhledáván automobilovými vývojáři nejen z Evropy. Polygon pro testování a certifikaci vozidel s autonomním zařízením, by měl být podle plánu dokončen v roce 2022. Připravuje ho česká investiční skupina Accolade. Předpokládané náklady na vybudování polygonu dosáhnou několika miliard korun. Polygon bude vystavěn v západočeském Stříbře.

Snímek obrazovky 2017-10-30 v 17.32.55

„Česká republika dnes ve srovnání se světem poněkud zaostává s přípravou na přechod na automobily s autonomním řízením. Na západ od nás funguje několik více či méně pokročilých testovacích polygonů, opačným směrem se první už staví. To by nás už ve velmi blízké budoucnosti mohlo stát opravdu hodně – odchod talentů, odliv peněz na výzkum a vývoj a v delším důsledku i nižší investice do výroby ve prospěch těch zemí, které nabízejí lepší zázemí. Tomu chce Accolade zabránit,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Jaké možnosti polygon nabízí?

Polygon bude sloužit především k simulování veškerých dopravních situací. Zaměřen bude hlavně na dopravní situace, které mohou nastat na Evropských silnicích.

„Polygony, na kterých se dnes testuje, umí nasimulovat hlavně geometricky přísná města pravých úhlů typu New York. Takto ověřené systémy jsou pak na pražském Starém městě, v uličkách Lisabonu nebo v centru Říma úplně ztracené. Ale právě takové prostředí budeme umět ve Stříbře navodit,“ vysvětluje Kratina. Na okruhu ve Stříbře, bude možné nasimulovat jízdu městskými uličkami, jízdu po dálnici, silnice první třídy nebo jízdu v tunelu. Možnosti jsou neomezené.

„Polygon bude centrem excelentního výzkumu a vývoje. Do Stříbra přiláká ty nejlepší automobilové vývojáře z celé Evropy. V rámci přípravy oslovíme české i německé vysoké školy a zejména předpokládáme spolupráci se soukromými vývojovými centry. Samozřejmě velmi stojíme o podporu města a kraje, protože vznik polygonu bude velkým impulzem pro rozvoj Stříbra, Plzeňského kraje i celé České republiky,“ dodává Kratina

Snímek obrazovky 2017-10-30 v 17.34.04

„Skupina Accolade investuje do výstavby infrastruktury pro podnikání ve střední Evropě, zejména do výstavby nájemních budov v industriálních parcích. Testovací polygon nás posouvá o notný kus dál směrem k investicím do výzkumu a vývoje,“  vysvětluje Kratina.

Jaké cíle bude polygon plnit?

Ve Stříbře se budou testovat technologie, které se v automobilovém průmyslu objeví v blízké nebo vzdálenější budoucnosti. Jedná se o novinku, která by měla sloužit především automobilovému pokroku, bezpečnosti na silnicích a pohodlí řidičů. Na polygonu se budou stejně tak zdokonalovat technologie, které jsou již běžně používané, jako asistenční technologie, čtení značek, adaptivní tempomat, detekce překážek v cestě a další. Na polygonu budeme schopni ověřovat například neustálou komunikaci vozidel mezi sebou i v městském, zastavěném, prostředí, včetně komunikace s prvky městské infrastruktury.

Cílem stavby polygonu ve Stříbře je vývoj automobilů, které budou fungovat bez sebemenšího zásahu člověka

Zdroj, text/foto: accolade.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru