Dnes vyšlo 15 článků

Doposud bezplatné Spotify už nebude ZDARMA

Spotify chce od začátku příštího roku měnit cenovou politiku svých služeb a zamezit tak bezplatnému používání. Co to bude pro nás jako uživatele znamenat?

Hudba je vaším každodenním společníkem a nedokážete si bez ní představit život? V tom případě určitě znáte streamingovou aplikaci Spotify, jenž udává směr v hudebním průmyslu. Celkový počet uživatel totiž dosáhl více jak 80 milionů a stále roste. Většina posluchačů jsou však uživateli pouze free verze, která v sobě nachází nespočet nevýhod.

overview1

Nejlepší hudební aplikace pro všechna zařízení

Jak jsem přešel na premium verzi

I když jsem měl na začátku pochyb, zkusil jsem si zaplatit měsíc Spotify premium verze. Přišlo mi to totiž zajímavější než doplácet mobilnímu operátorovi za překročení FUP limitu. Neuvěřitelným přívětivým překvapením rozhodně bylo přepínání songů na mobilní verzi nebo odstranění jinak otravných reklam. Zároveň jsem své oblíbené songy “složil” do jednoho playlistu, který jsem dal na všech svých zařízení dostupný offline. Takže vše funguje bez problémů, i když cestuji nebo jsem dočasně bez možnosti internetového připojení. A to vše za přívětivých 5,99 eur na měsíc (v přepočtu tedy 160 korun).

Free verze už asi nebude bezplatná

Bezplatná verze i tak láká stále větší množství lidí, kterým současné služby dostačují. Spotify však plánuje změnu. Svět hudby je totiž něco jako Hungry Games, hry o život. A abyste mohli přežít, musíte přispět svou troškou do mlýna. Hudební vydavatelství proto tlačí na Spotify, aby podepsali smlouvu. Chtějí totiž většinu obsahu na Spotify zpoplatnit a (víceméně) zrušit tak i free verze aplikace. Po těchto změnách by se Spotify stalo pouze prémiovou službou, jen pro uživatele, kteří ocení kvalitní služby a jsou za ně schopni připlatit.

Bezplatná verze aplikace by následně obnášela jen možnost poslechnout si jednu až dvě písničky z daného alba. Další variantou, jak uživateli znepříjemnit život by mělo být časové omězení streamovaného obsahu, popřípadě nedostupnost albumu v době jeho vydání.

O tom, jak se celá situace na poli Spotify vyvine dále nás dle dostupných informací bude informovat švédská firma začátkem přístího roku.

open-graph-default

Umíte si představit “osekanou” verzi Spotify?

Možná se vám to může zdát nespravedlivé, že zrovna vaše oblíbená hudební aplikace mění cenovou politiku, ale v současné době je to více méně oprávněné. Spotify totiž konkuruje neuvěřitelnému množství dalším streamingovacích aplikací, ke kterým se navíc přidala i aplikace Apple Music. Zároveň se na tom podepsal tlak hudebních společností a leckdy samotných umělců, kteří chtějí svůj honorář za dobře odvedenou práci. Proto Taylor Swift patří mezi jedny z nejvlivnějších zpěvaček ve světě showbyznysu. Byla takřka jediná, která se postavila proti Apple Music a několikrát proti Spotify.

Foto: telegraph

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru