Dnes vyšlo 15 článků

DON’T JUDGE CHALLENGE: Teenageři na internetu bojují proti předsudkům

Na Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích se šíří nová výzva Don’t Judge Challenge. Jedná se o krátká videa, která můžete najít také pod hastagem #DontJudgeChallenge. O co v nové výzvě jde?

Pomalujte si tvář make-upem, nasaďte nevzhledné brýle, zhustěte obočí, začerněte zuby, vytvořte si falešné akné a potom natočte selfie video. Poté rukou na chvíli zakryjte objektiv a odhalte svou upravenou, nejkrásnější vizáž. Videa se vytváří prostřednictvím Musical.ly, kde do pozadí videa vložíte hudbu Redfoo – New Thang. Cílem je bojovat proti posuzování podle vzhledu.

Jak to všechno začalo?

Challenge vyvolala kampaň, která je proti zahanbování na internetu. Celé akci pomohlo jedno video, které můžete zhlédnout níže. První selfie videa se objevila na přelomu června a července letošního roku. Nyní je výzva v plném proudu a začíná se objevovat stále více krátkých videí.

Zadáte-li do Instagramu hastag #DontJudgeChallenge, načte se vám téměř milion příspěvků. Na Twitteru je příspěvků o challenge ještě více. Kritici hlásají, že se jedná o trapas a hloupost, která pouze propaguje Musical.ly.

Půjdete s dobou a přidáte se k davu? Stačí natočit video, vložit hudbu a sdílet.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru