Donald Trump vydal další zákaz. Cestující do USA nesmí v letadle používat notebooky a iPady

Americký prezident Donald Trump vydal další zákaz. Cestující z SAE do USA nesmí v kabině letadel používat elektronická zařízení. Jestliže tedy poletíte z Dubaje či Abú Dhabí do USA, nemůžete na palubě letadla používat iPad, notebook, ani jiné elektronické zařízení. Všechna zařízení musíte zabalit do kufru, který bude v zavazadlovém prostoru.

Dobrá zpráva ale je, že mobilní telefony jsou povoleny. Nicméně ani kamery či fotoaparáty, které jsou větší než mobilní telefon, nesmíte používat.

Zákaz se týká celkem devíti leteckých společností, včetně Emirates a Etihad. Zákaz byl vydán v pondělí 20. března 2017, přičemž americký prezident řekl, že aerolinky mají pouze 96 hodin na to, aby zákaz začaly respektovat a aplikovat v praxi.

Znamená to tedy, že pokud se chystáte o víkendu letět aerolinkou Emirates do USA, potom musíte notebook či iPad nechat v kufru, nikoliv v příručním zavazadle. Jestliže jste plánovali, že během letu uděláte nějakou práci na notebooku, budete si místo toho muset vzít knihu. Ale pozor, ta musí být v tištěné formě, protože ani čtečka e-knih není povolená.

emirates-1679202_1280

Zdroj: Pixabay

Zdroj: Short List Dubai

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru