Dnes vyšlo 15 článků

Donald Trump: sociální sítě jeho profil blokují. Rozhodl se založit si vlastní sociální platformu

Donald Trump: sociální sítě jeho profil blokují. Rozhodl se založit si vlastní sociální platformu

Donald Trum sice přišel o prezidentské křeslo, ale určitě o něm svět ještě uslyší. Je znám jako nejvíce blokovaný politik na sociálních sítích, kvůli svým pobuřujícím názorům. Sociální sítě by ale měly umožňovat svobodu slova. Touto skutečností se Trump inspiroval a chystá se založit si vlastní sociální platformu s názvem TRUTH Social.

Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že spustí svou vlastní platformu sociálních médií TRUTH Social. Infomace jsou získanéna základě tiskové zprávy Trump Media and Technology Group (TMTG). Trumpova nová sociální síť má v listopadu spustit beta verzi, která bude k dispozici pouze pozvaným hostům. Jeho národní zavedení se očekává v prvním čtvrtletí roku 2022, jak je v tiskové zprávě psáno.

Trump naznačil své aspirace na vytvoření konkurenční platformy sociálních médií poté, co byl několika sociálními sítěmi zablokován. Začátkem tohoto roku velké společnosti v oblasti sociálních médií včetně Twitteru, Facebooku a YouTube zakázaly nebo suspendovaly Trumpa za porušení jejich zásad po útoku na Capitol 6. ledna. „Vytvořil jsem TRUTH Social a TMTG, abych se postavil tyranii Big Tech. Žijeme ve světě, kde má Taliban obrovskou přítomnost na Twitteru, ale váš oblíbený americký prezident byl umlčen,“ uvedl Trump v prohlášení.

Trump řekl, že posláním společnosti je vytvořit „soupeře liberálního mediálního konsorcia a bojovat proti velkým technologickým společnostem“.

Aplikace TRUTH Social bude spuštěna prostřednictvím nové společnosti, která vznikla sloučením společností Trump Media and Technology Group a Digital World Acquisition Corp, uvedených na burze Nasdaq.

Zdroj, foto: techcrunch.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru