Dnes vyšlo 15 článků

Domácí vysílačkou zavolal na Mezinárodní vesmírnou stanici

Každý muž by si chtěl splnit chlapecký sen stát se astronautem a letět do vesmíru. Nicméně astronauti, kteří ve vesmíru stráví i několik měsíců, se někdy mohou nudit. A to je jeden z důvodů, proč astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici chtějí, abyste se jim ozvali.

Příležitosti se chopil Brit Adrian Lane, amatérský vynálezce vysílaček. Zkontaktoval astronauty na ISS, neboť stanice má zveřejněné frekvence. Můžete tak kontaktovat Mezinárodní vesmírnou stanici, přičemž na druhé straně je astronaut, který vám odpoví, nebude-li zrovna v zápalu práce.

11541206753_edd3226b68_k

Zkoušeli jste zkontaktovat ISS?

Vypočítal, kdy se ISS objeví nad jeho domem

Dvaapadesátiletý muž z Velké Británie se na stanici dovolal. Vypočítal čas, kdy se ISS objeví nad jeho domem. Potom mu už nic nebránilo ve spojení s astronautem. Padesátisekundový hovor pojednával o tom, jaký měli den a jak vypadá planeta Země z vesmíru.

Umíte-li ovládat vysílačku, můžete také zavolat na ISS. Jelikož se zřídkakdy stane, že druhá strana odpoví, jedná se o poměrně raritní situaci.

Zdroj: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru