Dnes vyšlo 15 článků

Dolce&Gabbana: zvířecí kožešina je z kola ven

Dolce&Gabbana: zvířecí kožešina je z kola ven

Luxusní italská značka Dolce&Gabbana již nebude ve svých produktech používat pravou zvířecí kožešinu. S touto novinkou značka začala již tento rok.

Dolce&Gabbana v pondělí oznámila, že od letošního roku upustí od používání zvířecích kožešin ve všech svých kolekcích a přejde na ekologické umělé kožešiny.

Milánský módní dům se připojuje k dalším luxusním značkám, včetně Armani, Gucci, Prada a Moncler, v dodržování pokynů stanovených Fur Free Alliance, sítí skupin za práva zvířat po celém světě.

“Dolce&Gabbana pracuje na udržitelnější budoucnosti, která nemůže uvažovat o používání zvířecí kožešiny,” uvedl v prohlášení vedoucí pro komunikaci a marketing Dolce&Gabbana Fedele Usai.

PJ Smith, ředitel módní politiky Human Society of United States a Humane Society International, řekl, že „ukončení používání kožešin vytváří vyšší standard pro to, co je v módě přijatelné“.

Itálie od letošního roku zakázala chov kožešin a připojila se tak k asi 20 zemím, které v posledních dvou desetiletích chov kožešin buď zakázaly, nebo omezily.

Zdroj, foto: abcnews.go.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru