Dnes vyšlo 15 článků

Dokument V síti: nezletilé oběti oplzlých mužů

Dokument V síti: nezletilé oběti oplzlých mužů

V České republice se natáčí dokumentární film o zneužívání nezletilých dívek na internetu. Režisérem je Vít Klusák, který spolupracuje s Barborou Klusákovou. Rozhodli se natočit dokument jak pro rodiče, tak pro nezletilé dívky, možná i pro obtěžující muže, kteří na sociálních sítích hledají své nezletilé oběti. V dokumentu se jedná o reálné konverzace, reálné video nahrávky a veškeré záznamy. Klusák s Barborou Chalupovou otevřeli ožahavé téma, které by se mělo řešit. 

Dokumentární film s názvem V síti o zneužívání mladých dívek na internetu. Jen ze statistik vyplývá, že bezmála třetina českých dětí na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery. Hlavní linka filmu sleduje radikální psychosociální experiment, pomocí kterého autoři zviditelňují, s čím se v online prostoru potýkají děti ve věku 11–13 let. V dokumentu hrají 3 dívky, které jsou zletilé, ale vypadají nezletilé. Natáčení se uskutečnilo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky, právníka a kriminalisty se specializací na kyberkriminalitu.

Snímek obrazovky 2019-05-29 v 21.52.11

Pro natáčení je vytvořeno umělé prostředí, které tvoří 3 pokoje a koupelna, to aby se příběhy staly důvěryhodnějším. Začalo to HBO, které chtělo po režiséru Vítu Klusákovi virální video o délce 10 ti minut, které by mělo ukázat, jak akutní je chování mladistvých na sociálních sítích. Jenže z virálního videa sešlo, protože nelze všechno obsáhnout v 10 ti minutách času. Tvorba začala na chatu Lidé.cz ve skupině Abnormální pokec 12-20 let. Stačilo do skupiny napsat „Nudim se“, z profilu nezletilé dívky. Muži okamžitě posílali odkazy na porno, fotografie svých penisů, sexuálních zpráv apod.

Filmový dokument se natáčí způsobem simulace. Natáčení výpovědí dívek, které se staly obětmi by nebylo tak šokující. Je to tzv. nahlížení za oponu. Podařilo se natočit 21 schůzek v Praze. Za 10 dní oslovilo dívky 2500 mužů. Dokument V síti na hithit.com vybral třikrát tolik, než byl cíl. Celkem se na jeho tvorbu vybralo 2 604 616 Kč a cílem bylo pouze 850 000 Kč. Přispělo 3816 lidí a do konce zbývá 17 dní.

Zdroj, foto: hithit.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru