Doktor pomocí Google Glass streamoval operaci

Doktor pomocí Google Glass streamoval operaci

Google Glass má mnoho využití. Chirurgh z Ohio se rozhodl živě vysílat operaci kolene svým kolegům, aby celému lékařskému světu demonstroval, že i zde má Google Glass budoucnost.

Doktor Christopher Kaeding, chirurg v nemocnici v Ohiu prováděl operaci kolene na 47 letém pacientovi. Během této operace měl nasazené brýle Google Glass a jeho kolegové tak tedy živě mohli sledovat operaci z jeho úhlu pohledu.

Doktor Kaeding po operaci řekl:

Abych řekl pravdu, jak jsme začali operovat, tak jsem zapoměl že mám na sobě Google Glass. Perfektně mi sedli a celkově mi připadali velmi intuitivní.

glass_operace

Potenciál Google Glass jde ale mnohem dále než jen k možnosti vzdáleného sledování operace. Experti totiž věří, že v budoucnu by doktoří přímo během operace využívat Google Glass k nahlédnutí do pacientových záznamů.

Mohl by se tedy například podívat na záznamy z magnetické rezonance nebo rentgenového snímku. Vypadá to tedy, že Google Glass má budoucnost i v medicíně.

Zdroj: mashable.commedicalcenter.osu.edu

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru