Dnes vyšlo 15 článků

Dokonale vytvořené obrázky, nad kterými budete muset přemýšlet

Při pomyšlení na surrealistické umělce by se vám měl vybavit Thomas Barbèy, který vytvořil následující sérii obrázků, které vás bez pochyby dokonale zmatou, takže budete chvíli přemýšlet, co to na nich vlastně je. Autor při tvorbě nepoužil žádný grafický editor, pouze zastaralou metodu – analogový fotoaparát a temnou komoru. Co z toho vzniklo? 

Surrealismus patří mezi jedné odvětví evropského umění. Lidé, kteří se mu věnují, usilují o svobodu mysli a zdůrazňují lidské podvědomí. Ve zkratce se snaží vytvořit díla, u kterých budete stát více než deset sekund. Nad surrealistickými obrazy musíte přemýšlet, a proto je i pro samotné autory leckdy složité něco v tomto smyslu vymyslet. Avšak občas se to povede, a v tu chvíli to stojí za to.

Dvacet let usilovného focení a práce v temné komoře

Chtěl bych vám představit jednoho známého autora, který se zabývá tímto uměleckým směrem – Thomase Barbèy. Umělec, který se narodil v Ženevě, dvacet let spřádal své nejlepší fotky, které následně zkombinoval. Možná byste si řekli, že samotná kompletace mu zabrala pár minut, že to photoshop nebo jiný grafický editor rychle udělal. Bohužel, jste na omylu. Thomas vše dělal prostřednictvím analogového fotoaparátu a temné komory.

Jiný nádech a stoprocentní originalita

Sám uznává, že kombinací dvou a více negativů se obrázek povede. A celkový výsledek stojí za to – především díky jeho originální a mírně zastaralé technice, která dá obrázkům úplně jiný nádech a originalitu.

Deset vteřin

Doufám, že i ve vás tyto obrázky vzbudí přemýšlení a vydržíte se na ně dívat déle než zmiňovaných cca 10 sekund…

thomasbarbey

thomasbarbey1

thomasbarbey2

thomasbarbey3

thomasbarbey4 

thomasbarbey5

thomasbarbey6

thomasbarbey6a

thomasbarbey8

thomasbarbey9

thomasbarbey10

thomasbarbey71

thomasbarbey11

Komentáře

Nahoru