Dnes vyšlo 15 článků

Doit.im – naplánujte si svůj život!

Doit.im – naplánujte si svůj život!

Pamatujete si na doby základní školní docházky? Na úplné začátky ve škole, kdy jste si možná vedli zápisníček, či úkolníček, kam jste si zapisovali úkoly na druhý den, co máte doma udělat, jakou slovní úlohu na matematiku vypočítat a mnoho dalšího? Pokud ano, zeptejte se sami sebe, proč jste si tento zvyk neudrželi dodnes? Jste již velcí a nepotřebujete si podobné zápisky vést? Mýlíte se, potřebujete. Zbaví Vás to stresu, nemusíte stále dokola myslet na Vaše povinnosti a večer se stresovat nad tím, na co jste zapomněli.

Zapisovat si poznámky o tom, co chcete, či co musíte udělat, je přinejmenším příjemné. Nemusíte držet danou informaci v hlavě a při příchodu domů, do práce, do kanceláře, či kamkoliv kde danou věc máte udělat, nemusíte v duchu opakovat „Tak a teď musim… uff, co to musim?„. To je zbytečné. Stačí se podívat do námi vybraného a doporučeného programu a hned máte vystaráno.

Představujeme Vám Doit.im

Program Doit.im je počítačovým úkolníčkem určeným pro operační systém Windows. Je zcela zdarma dostupný na internetu. Bohužel je v angličtině, ale jeho obsah, nastavení a celé rozhraní je tak jednoduché, že i člověk angličtiny neznalý se v něm vyzná a rychle pochopí, co a jak a kde. Jak jsem již zmínil, Doit.im je program určený na plánování Vašich akcí. Dá se přirovnat ke kalendáři, i když s mnoha možnostmi a funkcemi se mu konkurovat nedá. Je velice jednoduchý, přehledný a lehce ovladatelný.


Náhled programu Doit.im.

Jak můžete vidět na obrázku, celé rozhraní tohoto programu je složeno pouze z jednoho sloupce a obsahové části, kde se Vám postupně řadí veškeré Vámi přidané úkoly. Abychom si však ujasnili, co program tedy má v konečném důsledku dělat, musíme si vysvětlit jeho základní princip. Pomocí Doit.im můžete vkládat Vaše plánované úkoly, či cíle. Například Vás příští sobotu čeká termín odevzdání zakázky. Řeknete si, že si tento úkol zapíšete do Vašeho nového úkolníčku a již na něj nezapomenete. Přidávat však můžete i menší cíle, jako je například den, kdy máte zavolat babičce, den kdy máte dojít do banky, den kdy máte poblahopřát kamarádovi k narozeninám. Všechny tyto a jistě i další úkoly se Vám začnou hromadit na úvodní straně a Vy na žádný nezapomenete. Navíc můžete program nechat spouštět ihned po spuštění počítače automaticky, tedy ani na něj nezapomenete.


Přidání nového úkolu do programu Doit.im.

Pokud i po tomto článku budete všechny Vaše povinnosti uskladňovat ve Vaší hlavě, musím Vám pogratulovat, jelikož zvládáte velice namáhavou věc. Bohužel si ale neumíte život zpříjemnit a přitom je to tak jednoduché. Přitom stačí kliknout na modré plus (NEW) v dolní části programu a přidat nový úkol, jak můžete vidět na druhém obrázku. Ten se Vám zařadí a po otevření programu si už jen lehce vzpomenete. Výhodou programu je i funkce štítků (Tags). Všechny Vaše úkoly můžete rozčlenit do štítků (Rodina, Škola, Počítač…). Sednete-li si k počítači a chcete řešit jen věci spojené s počítačem, nemusíte se nechat rušit těmi spojenými se školou a podobně. Toto filtrování Vám usnadní další práci.

Kromě úkolů můžete plánovat i Vaše budoucí projekty a nebo si třeba přečíst již splněné cíle, možná splnitelné cíle a další. To vše nabízí postranní menu se kterým si stačí jen trochu pohrát. za mně Vám držím pevné nervy při ukládání úkolů do hlavy, či příjemnou zábavu a odreagování při čtení Vašich úkolů.

[poll id="30"]

Komentáře

Nahoru