Dohodnutý vítěz nebo náhoda? iDNES publikovalo finálové výsledky SuperStar dřív, než byl znám opravdový vítěz soutěže

Jak je možné, že iDNES publikovalo výsledky soutěže SuperStar 2015 dřív, než byl znám opravdový vítěz? iDnes tvrdí, že to byla pouze ,,technická chyba“ a článek se publikoval dřív, než chtěli. Ovšem mnoho z nás si jen těžko představí, že redakční systém dokáže sám od sebe vypublikovat článek bez něčího svolení.

Vypadá to, že v nové soutěži SuperStar platí pravidlo střídání vítězů podle národnosti. V roce 2009 se na prvním místě umístil Michal Chodúr, o rok později vyhrál soutěž Lukáš Adamec ze Slovenska, poté  se stala vítězkou Sabina Křováková a letos patří první místo Emmě Drobné ze Slovenska.

iDNES chtělo mít výsledky na webu jako první a evidentně se povedlo

Při finálovém večeru diváci do poslední chvíle netušili, kdo se stane novou SuperStar pro rok 2015. Ale český portál iDNES to evidentně věděl a několik minut před ohlášením oficiálního vítěze vypublikovali článek s jménem výherce. Náhoda?

“Rádi bychom vysvětlili, jak došlo k tomu, že článek o vítězi SuperStar se objevil v proudu nejnovějších příspěvku na iDNES.cz dřív, než byly známé výsledky. Měli jsme připraveny tři verze článku a po vyřazení soutěžícího Pavola Kovalíčka se technickou chybou jedna z verzí s pracovním časem 21:44 dostala omylem mezi nejnovější články. Shodou okolností to byla ta verze, podle níž vyhrála Emma Drobná, která se nakonec skutečně stala vítězkou. Redakce Revue iDNES.cz se o vítězi dozvěděla z přímého přenosu TV Nova stejně jako všichni diváci. Za technické nedopatření, které může budit dojem, že jsme výsledky znali předem, se čtenářům omlouváme,” obhajuje chybu Rastislav Zárodňanský, vedoucí Revue iDNES.cz

55_1000435_6949Zdroj: Pooh

Komentáře

Nahoru