Dodatečná podpora pro Windows XP podraží

Dodatečná podpora pro Windows XP podraží

Windows XP je stále velmi rozšířeným operačním systémem, i když jeho podpora skončila již loni v dubnu. Nyní se však ukazuje, že tato skutečnost leží vedení Microsoftu v žaludku více, než by si kdokoli myslel. Rozhodlo se jí totiž řešit způsobem, který má stávající uživatele “xpéček” definitivně přimět k tomu, aby přešli na některý z novějších systémů.

Podpora Windows XP byla sice ukončena již téměř před rokem, firemní uživatelé si však stále mohou  platit takzvanou dodatečnou podporu. Ta není zrovna levnou záležitostí – vyjde na zhruba pět tisíc korun měsíčně. Tato částka se však již brzy, zřejmě v dubnu, zdvojnásobí.

Více než polovina všech firem používá v současnosti systém Windows 7, jehož mainstreamová podpora skončila letos v lednu. Windows XP je pak druhý nejrozšířenější se zhruba devatenácti procentním podílem. Dá se však tušit, že toto procento zdvojnásobením ceny dodatečné podpory o něco poklesne. Microsoft momentálně usilovně pracuje na dokončení systému Windows 10, který by měl nahradit Windows 7 na pozici nejrozšířenějšího OS, což se osmičkám zrovna nepodařilo. Jeho vydání je naplánováno na podzim tohoto roku.

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru