Dočkáme se tlačítka Dislike? Facebook nad ním uvažuje

Na sociálních sítích se dá reagovat různými způsoby, na Twitteru se jedná o favorizování či retweet, Google+ má pro změnu “+1” a Facebook, jak všichni zajisté víme, má tlačítko Like (tzn. “To se mi líbí”) a pak ještě komentování a sdílení. Avšak stále tomu, dle “faundera” Marka Zuckerberga, něco chybí. Ano, tlačítko dislike (chcete-li “To se mi nelíbí”). 

Začíná se totiž rýsovat nová a již zmiňovaná funkce, tedy dislike na Facebooku, který by dle dostupných informací neměl sloužit k “záškodnictví”, ale spíše by se měl využívat v tématicky smutných příspěvcích. Umřela vám babička, “omylem” jste přejeli kočku či jste přišli o práci – ve všech těchto případech by se to dalo využít. 

Vše je jen otázkou času

No, uvidíme, zda se tohoto inovátoru dočkáme. Vlastně již od velkého rozpětí Facebooku všichni uživatelé žadonili o vytvoření buttonu Dislike, dokonce se na internetu objevila i řada fejkových návodů, jak změnit tlačítko like na dislike. Jasně, že to jde prostřednictvím aplikací, ale když to vidí jen lidé, kteří ji mají nainstalovanou, tak to nic moc extra není. Hold, musíme čekat. Mark ještě dodává, že dislike je zatím jen návrh a že v blízké budoucnosti na něj nenarazíme.

Pokud chcete vědět více o tlačítku dislike, doporučujeme přečíst – Proč Facebook nikdy nevytvořil tlačítko Dislike?

foto: TC

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru