Dočasné tetování vám prozradí, zda jste opilí

Nechat si udělat tetování v opilosti je hotová šílenost. My vám ale ukážeme výjimku. Tohle dočasné tetování, které vyvinuli vědci ze San Diega je totiž při troše množství alkoholu v krvi užitečné. Ukáže vám, kolik promile v sobě máte!

Tým nanoinženýrů nedávno zveřejnil svou studii, v rámci níž vymysleli originální tetování. Elektrochemický senzor v něm vám totiž pomocí maličkého množství potu, který máme všichni na kůži, detekuje hladinu alkoholu.

docasne-tetovani

Protože je senzor tak tenký, vědci ho nazvali dočasným tetováním. Ve skutečnosti je to ale spíš náplast, která obsahuje elektrody a pilokarpin, drogu, která vyvolává pocení. Při spojení přes bluetooth se vám zobrazí množství alkoholu v krvi v aplikaci na smartphonu.

„Ke spoustě autonehod dochází pod vlivem alkoholu. Tato technologie poskytuje pohodlný a rychlý způsob pro sledování hladiny alkoholu, takže by mohla zabránit lidem řídit pod vlivem,“popsal jeden z vědců, Joseph Wang.

docasne-tetovani-2

Jejich vize je taková, že si „tetování“ nalepíte, když půjdete do klubu, a přes telefon budete sledovat, kolik toho už máte v sobě.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru