Dnes vyšlo 15 článků

Dobré konzole se vracejí aneb Nintendo 64 je zpět!

Nintendo oznámilo, že do programu Virtual Console pro Wii U umístí nově i klasické hry z konzolí Nintendo 64 a Nintendo DS. Až doposud byly v rámci tohoto programu dostupné hry z dalších kultovních konzolí – NES a SNES.

Po přidání her z Nintenda 64 volali hráči dlouhé roky. Jejich absence v rámci programu Wii U Virtual Console je zarážející zejména proto, že v identickém programu pro starší konzoli Wii dostupné byly. Ano, existuje sice způsob, díky kterému se dají spustit i na Wii U, je však nutné si uvědomit, že zážitek z nich v takovém případě není ani zdaleka takový, jaký by se slušel.

DSko dvouobrazovkové

Nintendo DS je sice o pěkných pár let mladší, než „čtyřiašedesátka“, ale i tak je o hry z něj opravdu veliký zájem. První spekulace o umístění her z DSka do programu Virtual Console se objevily už při odhalení Wii U, ale dočkali jsme se až nyní.

Největší problém při pokusech o emulaci pochopitelně představoval fakt, že Nintendo DS využívá dvou obrazovek. V Nintendu však tuto skutečnost dokázali vyřešit vskutku elegantním způsobem. Jako horní obrazovka konzole vám poslouží televize a spodní obrazovku, na níž jsou povětšinou zobrazovány mapy či inventáře, budete mít k dispozici přímo na ovladači.

Das ist doch die erste Phase!

Jak bylo řečeno v úvodu, kromě N64 a DS jsou v rámci Virtual Console dostupné i hry z konzolí NES a SNES. Do budoucna se pak plánuje přidání her z Game Boye.

Závěrem článku nám dovolte vypíchnout několik klasických her, které byste rozhodně neměli minout.

Super Mario 64 (Nintendo 64)

Super Mario 64 (Nintendo 64)

Paper Mario (Nintendo 64)

Paper Mario (Nintendo 64)

Mario vs. Donkey Kong (Nintendo DS)

Mario vs. Donkey Kong (Nintendo DS)

 

Zdroj: TechCrunch

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru