Dnes vyšlo 15 článků

Dobrá znalost angličtiny usnadní podnikání

Není pochyb o tom, že se znalostí angličtiny se možnosti podnikání výrazně znásobí. Trh je veliký a angličtina se stává světovým jazykem. Otevře vám dveře do zahraničí, ať už plánujete expanzi po Evropě, Americe či jiném kontinentu. Všichni se s vámi budou bavit anglicky.

Angličtinu dnes na nějaké úrovni ovládají snad všichni, kteří projdou základní školou. Po výuce na střední a na vysoké ji většina průměrně talentovaných studentů zvládá docela obstojně. Jenže mají pouze obecné znalosti. Jakmile se rozhodnou věnovat něčemu konkrétnímu, chce to doplnit znalosti. A stejně to funguje v podnikání.

Business angličtina

Kdo chce komunikovat ohledně podnikání v angličtině, ocení kurzy business angličtiny. Bývají zaměřené na oblasti obchodu, ekonomiky, fungování firmy, managementu, … Na tato témata se v obchodních kurzech zaměřuje i jazyková škola České Budějovice, jejíž výuku mohu z vlastní zkušenosti doporučit.

Ideální volba pro časově vytížené

Business kurzy jsou rozdělené podle úrovně, v každé úrovni se otevírá několik kurzů v různých časech. Z mého pohledu je to perfektní pro vytížené podnikatele. Vybral jsem si úroveň B2, večerní verzi na ulici Karla IV. v Českých Budějovicích. Zaplatil jsem si jeden semestr na zkoušku, ale večerní setkání mě začala tak bavit, že budu určitě pokračovat. Díky Jipce jsem se také seznámil s několika fajn lidmi, kteří se snaží podnikat jako já, takže mě s nimi spojují stejné zájmy a rozumíme si česky i anglicky.

Oslňte angličtinou

S partou, se kterou se setkáváme na večerních business kurzech, máme v plánu přihlásit se také na jednodenní výuku Business skills zaměřenou vždy na určité téma. Od této intenzivní formy výuky si slibujeme především dopilování mailové a telefonické komunikace. Většina prvních kontaktů se zahraničními partnery probíhá právě mailem či telefonicky, takže je dobré udělat pozitivní první dojem. Se špatnou angličtinou se to moc nepodaří.

e-commerce

Nevím, jak je to s jinými jazykovými kurzy ve škole, kterou navštěvuji, ale business výuku tam rozhodně můžu doporučit. S lektory se lze dobře domluvit, velmi flexibilně přistupují k našim možnostem – ať už časovým či znalostním. Za mě rozhodně palec nahoru!

Foto: Flickr – Garfield Anderssen

Komentáře

Nahoru