Do zlata a stříbra se dá investovat i přes internet

Z loňského podzimního výzkumu vyplynulo, že většina Čechů moc dobře ví, do čeho se vyplatí investovat. Málokdo se ovšem podle toho chová. Přitom je to tak jednoduché a vše zařídíte z pohodlí domova přes internet.

Jako jednu z nejvýhodnějších investic uváděli Češi v průzkumu drahé kovy – zlato a stříbro. A nemýlili se. Tyto dvě komodity totiž stabilně drží svou hodnotu, a jelikož jejich cena stabilně roste, peníze uložené v nich neztrácí hodnotu vlivem inflace. Navíc do nich může investovat opravdu každý nezávisle na částce, kterou má naspořenou. Nejnižší možné investice se pohybují v řádu stovek korun.

vyvoj-ceny-zlata

Cena zlata pořád stoupá (zdroj: auportal.cz)

Zlato či stříbro držíte fyzicky v ruce

Do zlata a stříbra je pochopitelně možné investovat nepřímo, ale většině lidí je příjemnější zakoupenou věc držet přímo v ruce. Proto si lidé kupují zlaté slitky a investiční mince, které mohou mít fyzicky skutečně doma. Je to jistější. Když si „nakoupíte“ zlato přes nějakého prostředníka a fakticky ho mít nebudete, jak budete řešit, až tento obchodník zkrachuje? U investičních mincí a slitků nezáleží na tom, kde jste je koupili. Zpětně je prodáte klidně jinému prodejci a nemusí to být ani v ČR. Se zlatem a stříbrem se obchoduje po celém světě.

Vyberete si pohodlně přes internet

Chcete se stát investory? Není nic jednoduššího než začít pátrat na internetu a vybrat si, co se vám bude líbit. Možnost koupit zlaté investiční mince, slitky a cenné stříbro poskytuje AuPortal.cz.

1-unze-gold

Jedna z dražších mincí (zdroj: auportal.cz)

Když se podíváte na www.auportal.cz, uvidíte, že skutečně nabízí něco pro každého. V nabídce jsou jak drahé mince za desítky tisíc, tak stříbrné slitky, jejichž cena se pohybuje v řádu pár stovek korun. Nákup probíhá stejně jako v jakémkoliv jiném e-shopu. A zpětný výkup? I ten lze realizovat na dálku, zboží stačí zaslat poštou. Nemusíte nikam chodit, a přesto se z vás může stát investor.

Komentáře

Nahoru