Tisková zpráva: Do Týdne bez odpadu se zapojí na 30 organizací, které připraví více jak 40 akcí po celém Česku

Do Týdne bez odpadu se zapojí na 30 organizací, které připraví více jak 40 akcí po celém Česku

Už příští pondělí 5. září odstartuje Týdne bez odpadu. Mezinárodní událost, jejímž cílem je inspirovat k předcházení vzniku odpadu a udržitelnějšímu životnímu stylu. Do akce se zapojí jednotlivci, firmy a organizace napříč celou republikou od Třebíče přes Prahu až po Žatec. Účastníci si tak budou moci vyrobit papír z upcyklovaných vláken ve Zlíně nebo vyměnit staré věci za nové ve Vlašimi.

Letošní šestý ročník mezinárodní události Týden bez odpadu si klade za cíl opět Čechy nadchnout pro šetrný způsob života a předcházení vzniku odpadu. Kvůli novým problémům, kterým Česko čelí, se ekologická témata dostala do pozadí. Letošní suché léto a rozsáhlé požáry připomínají, že je nejvyšší čas to změnit. Týden bez odpadu se uskuteční v týdnu od 5. do  11. září.

“Týden bez odpadu podle nás otevírá cestu k celkově udržitelnějšímu životnímu stylu, díky kterému se můžeme naučit omezit spotřebu vody, energií a tak ve výsledku ušetřit. To považuji za nesmírně důležité v současné době, kdy se potýkáme nejen s ekologickou krizí, ale také s ekonomickou a energetickou,” vysvětluje Veronika Nováčková z organizace Zerowasters, která Týden bez odpadu spolupořádá.

Do události se zapojí jednotlivci, firmy, školy ale i bezobalové obchody. Na mapě Týdne bez odpadu je registrováno více než 40 událostí a každým dnem přibývají další. Na webu tydenbezodpadu.cz je stále možnost zaregistrovat svou událost a zapojit se. Všichni pořadatelé mají k dispozici manuál, kde se dozví, jak uspořádat bezodpadovou akci a jak ji zviditelnit.

Účastníci budou moci navštívit různorodé události po celé České republice. V Pardubicích si pro ně připravili výrobu pleťového krému, ve Vrchlabí zase přátelský piknik, na pražském workshopu budou mít příležitost přivonět k bylinkám pozdního léta a v Čelákovicích přijít na promítání filmu.“Nejaktivnějším pořadatelem je Bezobaláč ve Zlíně, který letos uspořádá hned sedm událostí. Jsem také ráda, že se do Týdne bez odpadu přihlašují i komunity. Jednou z nich je třeba základní škola v Bechyni, která vyzývá školáky i zaměstnance ke svačinám bez obalu,” říká Helena Škrdlíková z blogu Czech Zero Waste, která se podílí na koordinaci projektu.

Pro více informací o Týdnu bez odpadu a možnostech zapojení sledujte facebookovou stránku Týden bez odpadu, událost Týden bez odpadu 2022 nebo instagram Týdne bez odpadu.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru