Dnes vyšlo 15 článků

Do Silicon Valley se stěhují silikony

Do Silicon Valley se stěhují silikony

Tak jako světoznámá Silicon Valley táhne do svého nitra desítky specialistů a odborníků z celého světa, tak tato oblast zaznamenala také nárůst počtu pracovnic nejstaršího řemesla. Jak uvádí jedna z dívek v interview pro CNN, vydělá si za hodinu práce i 500 dolarů za hodinu (téměř 10 000 Kč).

A rozhodně není jediná, která si navíc účtuje podobnou sazbu. Její konkurentky z branže si účtují podobně vysoké sazby (od 250 dolarů a více). Moderní prostitutky navíc, stejně jako jejich klienti, jsou schopny přijímat i elektronické platby (využívají smartphony, kdy si zkontrolují, zda jim klient zaplatil a nebo využívají čtečky karet). Prostitutky v Silicon Valley berou svůj byznys skutečně smrtelně vážně a dbají také důsledně na marketing.

Reportáž o prostitutkách ze Silicon Valley

Marketing v podání sličných slečen – využívají zejména sociální sítě

Stejně jako IT experti se – i ony pohybují na sociálních sítích.

Sličná děva s uměleckým jménem Kitty Stryker přes den pracuje jako spořádaná marketingová expertka specializující se na sociální sítě. A po večerech využívá nástroje jako Hootsuite a Klout k nahánění nových klientů. Jako doplněk využívá i nástroj Twitter calendar. Jak sama uvádí, všechno ohledně marketingu na sociálních sítích se naučila právě díky práci prostitutky.

„Využívám Tumblr, Instagram, Facebook, Twitter, mám také dvě vlastní webové stránky a  používám také Google Voice,“ vypráví slečna s přezdívkou Siouxsie, která se po večerech živí vlastním tělem.

Pokud jste někdy nad těmito nebo podobnými dívkami ohrnovali nos, tak vězte, že jsou možná lepší podnikatelky, než mnozí z nás. Kdo ostatně může říci, že si již svým „podnikáním“ vydělal přes 1 milion dolarů (téměř 20 milionů korun)? Právě tolik si totiž vydělala kurtizána jménem Karen.

Jiné dívky učí zase nesmělé geeky ze Silicon Valley, jak jednat se ženami, jak se k nim chovat a spoustu dalším věcí, které se vždy totálně zaneprázdnění programátoři nestihli doposud naučit.

Zdroj: https://money.cnn.com/2013/04/15/technology/silicon-valley-sex-workers/

Komentáře

Nahoru