Dnes vyšlo 15 článků

Do roku 2017 postaví roboti ocelový most v Amsterdamu

V Amsterdamu má do roku 2017 vyrůst most, který bude vytvořen pomocí moderních technologií – robotů. Na mostě pracuje začínající firma MX3D, která bude kombinovat účel s uměním.

Most je připravován začínající firmou MX3D, která chce předvést při výstavbě své technologie, tedy roboty. Místo toho, aby montážníci nitovali a skrutkovali tovární polotovary přímo na místě, celou práci obslouží právě oni, samotní roboti. Roboti ovšem nezaujmou roli montážníků, ale 3D tiskáren, které si poradí s vrstvením materiálu, jakým je pevná a houževnatá ocel. Vrstvu po vrstvě budou jako svářeči tavit elektrody, aby jejich rameny vzniklo dílo nesoucí kontury digitálního návrhu. Přestože jde o ambiciózní projekt, se kterým firma zatím zkušenosti nemá, roboti už za sebou mají kus práce.

Firma už má s touto technologií zkušenosti

Svět 3D tiskáren však už dávno překročil hranice drobných předmětů. Několik firem se ve světě věnuje 3D tisku budov, které vytvářejí ze speciálních betonových směsí. Vrstvu po vrstvě budují rodinné domy, vily, polyfunkční objekty, či dokonce hotelové pokoje se základním vnitřním vybavením. Zmíněnou technologii už  firma využívá při výrobě soch a interiérových dekorací. Se zručností sochařů a dovednostmi svářečů budují díla, jejichž návrh vyšel s počítačů.

3DbridgeZdroj: Discovermagazine

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru