Dnes vyšlo 1 článků

Do opravy Pražské tržnice investuje Praha více jak 2 miliardy

Do opravy Pražské tržnice investuje Praha více jak 2 miliardy

Pražská tržnice v Holešovicích. Kdo může tak se jí obloukem vyhne. Oku opravdu nelichotí a a určitě se nepyšní záplavou turistů, jak je tomu u jiných metropolitních tržnic. Taková prognóza by ale Pražské tržnici neměla zůstat. Vedení Prahy má reálné plány na přestavbu a dokonce má i fotky.

Zpustošelá památka, která měla do nedávna to nejlepší za sebou se dočká renovace. Současné vedení hlavního města do renovace investuje přes dvě miliardy korun. Peněžní tok do komplexu potrvá po dobu 20 let. Jak se prostory využijí? Náměstek primátora Pavel Vyhnánek má jasno: “Chceme, aby to byl živý areál přístupný pro všechny věkové a příjmové skupiny a nabízel vhodný mix aktivit, obchodu, služeb, gastronomie či kultury. Máme zájem uchovat tržnici celistvou a plně pod kontrolou města.” Podle stávajících plánů zůstane jedna pětina areálu nevyužita. Součástí areálu jsou také dva domky z 80. let minulého století, které se při renovaci zbourají – podle památkářů prý nemají žádný stupeň ochrany.

Za podobou tržnice stojí architekt Josef Srdínek. Na základě jeho návrhu byla tržnice postavena v letech 1893 až 1895. Od svého počátku budova nesloužila jako tržnice nýbrž jako ústřední jatka města. Aktuálně se v objektu nachází prostory s názvem Jatka 78, které na dobu poukazují.

Do tržnice se bude vjíždět novým vjezdem, který povede z Argentinské ulici. Areál bude upravována základě architektonického návrhu Víta Másla ze studia CMC architects. Vedle stávající vodárenské věže by se měla tyčit jedna vyhlídková věž umístěna na místě tehdejšího komínu. V komplexu bude vysázena zeleň a umístěny nádrže na dešťovou vodu. Součástí bude dětské centrum, divadlo, supermarket, a stále v ní bude společnost Alza, kterou v Holešovicích najdeme i dnes. Asijská tržnice se zachová také.

Na budoucí podobu Pražské tržnice se podívejte sami.

VIZUALIZACE VIZUALIZACE2 VIZUALIZACE3 VIZUALIZACE4 VIZUALIZACE5 VIZUALIZACE6 VIZUALIZACE7

Zdroj, foto: cmca.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru