Dnes vyšlo 1 článků

Do mobilní hry Pokémon GO přichází reklamy

Generální ředitel společnosti, která stojí za fenomenální mobilní hrou s rozšířenou realitou, v rozhovoru pro The Financial Times potvrdil, že do aplikace přichází reklamy. John Hanke, generální ředitel firmy Niantic, prozradil, že brzy se v mobilní hře objeví takzvané sponzorované lokality.

Hráči Pokémon GO pátrají po kreslených digitálních zvířátkách na „PokéStopech“ a v „tělocvičnách“, které se nachází na reálných místech. Aplikace využívá kameru chytrého telefonu, přes kterou probíhá akce v reálném prostředí.

pokemon-1513940_1280

Ve hře Pokémon GO se objeví reklamy. Zdroj: Pixabay

V současné době hra vydělává peníze tím, že účtuje poplatky hráčům za virtuální zboží. A ředitel prozradil, že existuje ještě druhá část obchodního modelu, kterou je koncept sponzorovaných míst. Společnosti si zaplatí za to, aby byly umístěné ve virtuálním herním plánu.

Niantic bude inzerentům účtovat formou „platba za návštěvu“. Některé americké maloobchodní prodejny se už staly neoficiálními PokéStopy a tělocvičnami, přičemž si pochvalovaly, že se zvýšil průchod lidí v daných oblastech. Některé firmy dokonce nabídly přítomnost vzácných Pokémonů ve svých prostorech jako taktiku přilákat potenciální zákazníky.

V úterý generální ředitel technologické značky You & Mr Jones, David Jones, investor do Niantic Labs, řekl, že existuje obrovský potenciál pro inzerci ve hře Pokémon GO.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru