Do Disneylandu nemůžete se selfie tyčí

Disney ve svých zábavních parcích oficiálně zakázalo používat selfie tyče, hostům nebude dovoleno si je tam nosit kvůli starostem o bezpečnost. Nařízení vstoupí v platnost 30. června pro kalifornský a floridský Disneyland a o den později se selfie tyčí nevstoupíte ani do Disneylandu v Paříži a v Hong Kongu.

„Snažíme se poskytnout skvělý zážitek celé rodině a selfie tyče se bohužel staly rostoucím bezpečnostním rizikem pro naše hosty i zaměstnance,“ uvedla mluvčí Disney Kim Prunty.

Proč?

Protože lidé už to s focením selfie skutečně přehánějí. V kalifornském Disneylandu musela být minulý týden zastavena horská dráha, jeden z návštěvníků si tam chtěl uprostřed cesty udělat selfie a tyčí ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní.

Návštěvníci tedy budou muset své selfie tyče odevzdat ve vstupní bráně a vyzvednou si je až při odchodu. Nejlepší by bylo, kdyby si je do Disneylandu vůbec nenosili. I na parkovištích budou umístěné cedule, které lidem poradí, že mají své selfie tyče nechávat v autě.

selfie_stick

Selfie tyčí snadno někomu ublížíte

Mimochodem zákaz selfie tyčí kvůli bezpečnosti není ničím ojedinělým. Zakázalo je například newyorské Metropolitní muzeum umění, nesmí se nosit ani do londýnské Národní galerie, na hudební festival Coachella nebo na fotbalové stadiony anglické Premier League.

Fotka: Flickr – Travis Wise

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru