Do Bratislavy přijedou programátoři z Facebooku, Twitteru a Netflixu

A co tam budou dělat? Přednášet! V Bratislavě se totiž chystá světová konference, kterou Slovensko (a ani Česko) ještě nezažilo. Do malé zemičky ve střední Evropě se sjedou ti nejlepší programátoři z celého světa a budou vyprávět o svých zkušenostech z Facebooku, Yahoo, Mozilly, Twitteru, Netflixu a dalších firem.

reactive

Konference Reactive 2015, která začíná v Bratislavě 2. listopadu, se bude točit kolem technologie React. Stojí za ní Facebook a jedná se o JavaScriptovou knihovnu pro snadnější vytváření UI. V dnešní době ji používá nejen Facebook, Instagram či Uber, ale i spousta dalších startupů a firem po celém světě. Proto o ní bude přednášet 25 top řečníků z USA, Austrálie, Ruska či Německa.

“React je technológia, ktorú vytvoril Facebook. Ktokoľvek môže používať React zdarma a podieľať sa na jeho rozvoji,” hovorí šéf konferencie Samuel Hapák. “V IT komunite sa za 2 roky od svojho vzniku stal veľmi obľúbeným nástrojom.”

Konference Reactive se zúčastní více než 500 programátorů z celé Evropy. Nečekají je tam totiž jen přednášky, ale i workshopy probíhající celý den 2. listopadu a možnost setkat se s důležitými lidmi z mezinárodní scény.

bratislava

Slovensko má v IT potenciál

Reactive konference si klade za cíl ukázat světu, že mají na Slovensku špičkové a talentované programátory, a svým programátorům zase ukázat svět. A vypadá to, že se jim to povede. O lístky je obrovský zájem, zbývá pár posledních lístků na konferenci a několik volných míst na workshopech.

Zítra taky končí možnost pro studenty vyhrát lístky zdarma. Nadějní mladí programátoři se mohou pokusit vytvořit prohlížečovou RPG hru, ve které se bojuje proti příšerám a postupuje do dalších levelů.

Přípravy vrcholí, už je hotová dokonce aplikace konference. My jen doufáme, že se v našich končinách bude v brzké době konat více podobných akcí světového významu.

Komentáře

Nahoru