Dnes vyšlo 15 článků

Do aplikace Facebook Messenger přichází reklamy

Začátkem tohoto týdne si uživatelé aplikace Facebook Messenger v některých zemích všimli, že se v jejich chatovací aplikaci začaly objevovat reklamy. Facebook tyto informace potvrdil s tím, že jde zatím o testování.

Reklamy, které budou cílit na běžné spotřebitele i byznys zákazníky, se namísto v konverzacích zobrazují na úvodní stránce aplikace ihned po jejím spuštění. V budoucnosti by prostřednictvím reklam mohli uživatelé zahájit přímo konverzaci se značkou, ale v této fázi zatím není konverzace dostupná. Podle Facebooku se tyto reklamy testují zatím v Austrálii a Thajsku.

Taková reklama má obrovský potenciál z pohledu prodeje a budování povědomí o značce. Uživatelé mohou nevyžádanou reklamu skrýt anebo nahlásit tak, aby se jim už nezobrazovala. Společnosti také nebudou moci zahájit konverzaci s potenciálním klientem jen tak. Uživatel musí buď na reklamu kliknout, nebo sám spustit chat.

Facebook doufá, že v rámci testování získá dostatek zpětné vazby od spotřebitelů i firem. V následujících měsících by se tak reklamy mohly objevit všem uživatelům Facebook Messengeru.

Zdroj: Phone Arena

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru