Dnes vyšlo 15 článků

Dnes vychází kniha Becoming Steve Jobs

O velikánovi, jímž Steve Jobs bezpochyby byl, existuje spousta knih. Některé jsou povedenější, jiné méně povedené. Tahle se ale má od všech lišit. Obsahuje spoustu neodhalených materiálů a hlavně vyjádření Jobsových nejbližších kolegů a rodiny.

Všechny knihy o Jobsovi už budou vždycky srovnávány s biografií Waltera Isaacsona. Tomu se ale kniha zrovna moc nepovedla, zklamala mnohá očekávání. Vůbec se totiž nezaměřila na lidi, kteří byli Stevovi blízcí. Sám Tim Cook tři roky po jejím vydání řekl, že byla jen předělávkou spousty věcí, které už dávno byly řečeny, a že se její autor zaměřil jen na malou část osobnosti jednoho z nejznámějších mužů planety.

Isaacson je zkušený novinář a zvládl zpracovat obrovské množství materiálu ve velmi krátkém čase. Ale nemůže se pochlubit tím, že s Jobsem osobně strávil spoustu času. Napsal prostě příběh o tom, co Steve udělal, ne o tom, jaký byl.

becomingSteveJobs

Konečně Jobsovi porozumíte

Brent Schlender, autor knihy Becoming Steve Jobs, měl možnost pojmout své dílo z druhé strany. Jobse moc dobře znal. Se svým dlouholetým kolegou Rickem Tetzelim sepsali knihu, která by nám Steva konečně měla představit takového, jaký doopravdy byl. Celý příběh je totiž psaný v první osobě – v osobě Schlendera, protože vypráví jeho pětadvacetiletý vztah se Stevem.

Každý, kdo si knihu přečte, prý konečně získá odpověď na otázku, jak se mladý arogantní a bezohledný muž mohl stát nejlepším vizionářem a CEO naší doby. Koho by to nezajímalo, že? Tak vzhůru do čtení.

Kniha dneska vyšla, na iTunes vás přijde na 16 euro (něco málo přes 400 korun), tištěná verze je o něco dražší.

Komentáře

Nahoru