Dnes vyšlo 15 článků

Dnes se sešel Tim Cook s Elonem Muskem, potvrdili akvizici za 75 miliard dolarů

Dnes se sešel Tim Cook s Elonem Muskem, potvrdili akvizici za 75 miliard dolarů

Předvídané se stalo skutečností. Několik měsíců se internetové komunity praly o to, zda Apple opravdu koupí společnost Tesla Motors anebo nechá být. Dnes se však sešel Tim Cook (šéf Applu) s Elonem Muskem a dohodli se na 75 miliardové akvizici. Přichází nová éra elektromobilů?

V roce 2003 vznikla v Kalifornii společnost, která si již od začátku kladla opravdu velké cíle – změnit svět elektromobilů a ukázat lidem, že i elektrický pohon je řešení. Tým inženýrů z Tesla Motors nejprve své dovednosti ukázal na elektrickém sportovním voze Tesla Roadster. A už od tohoto modelu se začala psát slavná éra automobilky s neskutečnými sny, které díky schopnému CEO a vizionáři Elonu Muskovi plní do posledního detailu. Někdo ho přirovnává k Iron Manovi, někdo zase k Stevovi Jobsovi.

elon-musk-is-borrowing-another-150-million-from-goldman-sachs-to-buy-more-tesla-stock

Přes počáteční nezdary až ke hvězdám

Elonovi se podařilo vybudovat neskutečnou společnost. Na počátku utrpěla společnost ztráty, Elon Musk však setrval a “prokousal se” přes počáteční neúspěch. Nyní má společnost neuvěřitelnou hodnotu a stále roste. Musk dokonce prohlásil, že Tesla Motors bude za deset let na stejném místě jako je nyní Apple.

Koupí nebo nekoupí?

V elektromobilech je budoucnost a toho si všimli i ostatní kalifornští velikáni. Skoro za rohem od Tesla Motors sídlí společnost Apple, která si všimla nevídaných snů Elona Muska. Ten se již v minulosti rovněž sešel s některými investory a samotným CEO Applu Timem Cookem. Za jakým účelem? Nikdo neví. Zatím jsme mohli jen předpokládat.

O několik dní začaly přední magazíny a noviny plnit zprávy o tom, že Apple chce koupit Teslu. Na internetu se rozjela rozsáhlá debata, za kolik to bude a proč by to vlastně Apple dělal.

apple_tesla

Apple nabídl 75 miliard dolarů

Avšak dnes už je to oficiální. Před několika hodinami se sešli oba dva šéfové těchto společnosti (Apple – Tim Cook, Tesla Motors – Elon Musk), aby spolu uzavřeli dohodu o prodeji společnosti Tesla Motors. Několik hodin v uzavřené kanceláři a vznikl z toho pro Apple nákup v hodnotě 75 miliard dolarů.

Chce Apple rozpoutat revoluci?

Apple si tentokrát zašel na opravdu větší nákup, který se jim však vyplatí. Díky současnému výdělku může Apple rozjet automobilku produkující elektromobily ještě více “nakopnout” a rozpoutat tak další technologickou revoluci.

Jak jsme již říkali, padla opravdu vysoká cena a můžeme asi s jistotou říci, že by se jednalo o jeden z největších prodejů roku (možná i století). Bohužel, zklamat musím a rovnou vám i popřát veselý Apríl. Hlavně se nenechejte nikým nachytat…

Zdroj/foto: tesla-motors, BI 

Komentáře

Nahoru