Dnes milionář, dříve obyčejný instalatér: Charlie Mullins

Charlie Mullins byl obyčejným instalatérem v Londýně a každý den docházel provádět opravy do okolních domácností. Dnes má vlastní firmu s názvem Pimlico Plumbers, která se stala jednou z nejrespektovanějších ve Velké Británii. Roční obrat této společnosti dosahuje výše 22 milionů liber, tedy cca 809 milionů Kč.

Charlie Mullins býval obyčejným instalatérem v Londýně. Každé ráno vstával a chodil do okolních domácností řešit problémy s kapajícími kohoutky. Dnes má Charlie vlastní firmu Pimlico Plumbers, která je uznávaná v celé Velké Británii. Její  roční obrat dosahuje výše 22 milionů liber, tdy cca 809 milionů Kč.

Instalatér –práce snů

Charlie-41-558x1024

Charlie Mullins

Charlie vyrůstal ve velice chudých poměrech. Věděl, že instalatér je sice obyčejnou prací, ale na druhou stranu také velmi potřebnou. Instalatéři také vydělávají spoustu peněz, a proto se už jako malý rozhodl, že právě tento obor bude jeho budoucím zaměstnáním. V patnácti letech opustil školu a začal se učit instalatérem. Sehnal  si starou dodávku, brašnu s nářadím a vyrazil ke svým prvním zakázkám.

2015-10-14_160928

Začínal se starou dodávkou a brašnou nářadí. Dnes má vede více než 200 zaměstnanců

Důraz na reputaci

Snažil se o velmi kvalitní práci, transparentnost a budování dobrých vztahů se zákazníky. To vše se mu povedlo a dnes vede firmu, která má nejen luxusní obrat, ale i dobré jméno. Dokonce byla založena pobočka firmy ve Španělsku na pobřeží Costa del Sol, která již více než 4 roky pokrývá všechny oblasti od Marbella až po Buenavista.

Čím se liší od konkurence?

Největším odlišením od konkurence je dokonalý systém sledování vozidel. Všechny dodávkové automobily jsou vybaveny systémem, který umožňuje zjistit, který instalatér je nejblíže poptávané práci v danou chvíli. Tento systém je velice důležitý co se týče reakce na mimořádné situace, které je nutné řešit prakticky ihned a náš zaměstnanec je schopný být na místě do deseti minut.

2015-10-14_163349

Dokonalý systém sledování vozidel = rychlá reakce na poptávku

Kde Charlie vidí firmu za tři roky?

Pimlico pracovníci nejsou jen instalatéři. Jsou to šikovní lidé, kteří umí opravit prakticky cokoliv. Ve společnosti pracují tesaři, elektrikáři, malíři, zedníci atd. Firma by proto mohla nabízet celou řadu služeb.

Roční obrat 22 milionů

Charlie se zaměřil na to, aby poskytoval služby, které lidé potřebují. Ale snažil se také pracovat mnohem lépe než ostatní. Je přesvědčen, že čím více práce insvestuje, tím více se mu vrátí. Poskytuje 24 hodinový servis, zaměstnává více než 200 lidí a jeho obrat dosahuje cca 22 milionů liber ročně (cca 809 milionů Kč).

2015-10-14_160738

Charlie je přesvědčen, že čím více investuje, tím více se mu vrátí

Rodinná firma

Spousta zaměstnanců je s Charliem nějak příbuzensky spřízněno. V jeho firmě pracují také přátelé. Věří totiž, že takoví zaměstnanci budou mít větší zájem spolupracovat na dobrém jménu a rozvoji firmy. Instalatéři z Pimlico Plumbers jsou pravděpodobně nejlépe placenými zaměstnanci na světě.

Zdroj/foto: startups, southwarthknews, bogstandardbusiness

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru