Dnes je to sto let od potopení Titaniku. Co se o něm dá na internetu najít?

Přes 1500 obětí a pouze 700 přeživších. Taková čísla přinesla událost z noci ze 14. na 15. dubna 1912. Dnes je to sto let od potopení své doby největší lodi světa, Titaniku.

Famózní loď patřila společnosti White Star Line a její kapacita byla až 2600 cestujících. Měla být nepotopitelná, přesto ztroskotala a zapsala se tak do dějin. Dvě hodiny po půlnoci se loď potopila ke dnu a vzala s sebou veškerou slávu a nadšení svých pasažérů.

Sté výročí je připomínáno i na internetu. Některé servery mu věnují mnoho prostoru, celé články, rozbory událostí tak, jak šly za sebou, a podobně. Jedním z nich je i server Aktuálně.cz, který si přichystal velkou animaci osudného dne včetně statistik, mapy a mnoha dalšího. Animace je velice povedená a čtenářům zajímavou formou přiblíží, co se vlastně stalo.

Kdo by přeci jen chtěl informací více, může navštívit české stránky www.titanicworld.cz, kde je rovněž připomínáno sté výročí a celá událost opět velmi důkladně rozebírána.

Server Deník.cz přišel se zajímavým článkem, v němž zveřejňuje fotografie osudného ledovce, který Titanic potopil. Krátce po nárazu jej vyfotil český námořník Štěpán Řehořek.

Ani BBC není pozadu. V jednom ze svých článků si čtenáři mohou prohlédnout fotografie zesnulých cestujících. Chvílemi běhá až mráz po zádech.

Podle našeho názoru úplně nejlepší animací na internetu je ukázka pořadu z National Geographic na Youtube. Video i s anglickým komentářem jasně popisuje, co se dělo před i po potopení lodi.

Autentické záběry zase nabízí další video, opět s anglickým komentářem.

Videí, článků a dalších materiálů bude na internetu určitě mnoho. Toto je jen ochutnávka toho nejnovějšího a nejlepšího, na co jsme narazili.

Na závěr nelze nepřipomenout legendární film z režie Jamese Camerona nesoucí název samotné lodi a překrásnou srdcervoucí píseň od Celine Dion. Obojí v jednom videu…

Tento článek jsme symbolicky vydali v 02:20, tedy v čase, kdy Titanic začal klesat ke dnu…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru